2020-08-10

Į paplūdimio ir lauko kavines grįžta alkoholiniai gėrimai: nors kai kurie draudimai liko

Seimas šiandien pritarė parlamentarų siūlymui sugrąžinti į paplūdimio ir lauko kavines silpną alkoholį. Nuo šių metų rugpjūčio mėnesio galima bus prekiauti iki 15 laipsnių stiprumo alkoholiu paplūdimiuose esančiose nestacionariose viešojo maitinimo įstaigose.

Seimo Sveikatos reikalų komitetas nepritaria

Seimo Sveikatos reikalų komiteto, siūliusio nepritarti šiam pasiūlymui, nuomone, paplūdimiai nėra ta vieta, kurioje turėtų būti prekiaujama ir vartojami alkoholiniai gėrimai. „Neblaivūs žmonės labiau linkę daryti nusižengimus, prarasti savikontrolę, didėja įvairių traumų ir saulės smūgio tikimybė. Siekiant užtikrinti poilsiautojų saugumą, sveikatą ir net gyvybę, taip pat ir kultūringą laisvalaikio leidimą, neturėtų būti leidžiama paplūdimiuose prekiauti alkoholiniais gėrimais“, – teigiama Seimo komiteto išvadoje.

Kai kurie parlamentarai ragino Seimą balsuoti už galimybę leisti prekybą silpnu alkoholiu paplūdimiuose

Parlamentarų manymu draudimas prekiauti alkoholiu duoda daugiau žalos nei naudos. Prasideda tokie dalykai kaip nelegali prekyba, žmonės, kurie alkoholį vartoja saikingai negali paplūdimyje kultūringai išgerti, turistams visa tai atrodo nesuvokiama, kodėl negalima prekiauti alkoholiu paplūdimiuose.

Vienas iš pataisos dėl prekybos alkoholiu paplūdimiuose iniciatorių Seimo narys Simonas Gentvilas atkreipė dėmesį į paradoksalią situaciją, kad jeigu pajūrio kavinė turi fizinius pamatus, tai ji turi teisę prekiauti alkoholiu, jeigu pajūrio kavinė neturi ir yra nestacionari, o dažniausiai tokios būna kurortinės kavinės, ji neturi teisės prekiauti silpnaisiais alkoholiniais gėrimais.

Pagal priimtus naujus pakeitimus ši prekyba bus galima tik savivaldybės tarybos nustatyto kurortinio, poilsio ir turizmo sezono laikotarpiu. Prekyba stipriuoju alkoholiu nestacionariose viešojo maitinimo vietose ir toliau bus draudžiama.

Ekspertų manymu, šis sprendimas turėtų padėti atsigauti smulkiajam verslui, kuris ir taip išgyvena ne geriausius laikus.

Už šias įstatymo naujas nuostatas, kurios įsigalios rugpjūčio 1 d., balsavo 68 Seimo nariai, prieš – 2, susilaikė 2 parlamentarai.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap