2020-11-26

I. Šimonytė: COVID-19 krizę turėtų valdyti premjeras

Kandidatė į premjero postą Ingrida Šimonytė sako, kad COVID-19 krizės valdymą šalyje, pradėjus darbą naujai valdžiai, turėtų perimti Vyriausybės vadovas.

„Turėtų šitos situacijos valdymą perimti ministras pirmininkas“, – žurnalistams trečiadienį sakė I. Šimonytė.

Koronaviruso valdymą, be kitų temų, ji trečiadienį aptarė su prezidentu Gitanu Nausėda.

„Dabar turbūt viena iš didžiausių problemų, kad yra du galios centrai – yra sveikatos apsaugos ministras, yra premjeras. Kartais vienas iš jų būna geras policininkas, kitas – blogas“, – teigė kandidatė į premjero postą.

„Kartais skirtinga informacija išeina iš dviejų šaltinių, manau, kad tai nekuria pasitikėjimo visuomenėje ir tai nėra gerai tokios situacijos metu“, – pridūrė ji.

Anot I. Šimonytės, šalia to reikalinga ekspertų grupė, kuri galėtų talkinti Vyriausybei.

Šiuo metu tokią grupę yra subūręs prezidentas Gitanas Nausėda. Pasak konservatorių sąrašo lyderės, ji galėtų patarinėti ir naujai Vyriausybei.

„Šalia yra reikalinga patariamoji ekspertų grupė (…) Be jokios abejonės, toks užmanymas ir yra, kad tie žmonės, kurie dabar talkina prezidentui, paskui galėtų talkinti ir Vyriausybei, juoba, kad dalis jų ir dabartinei Vyriausybei vienu ar kitu formatu kažkur talkino, tik klausimas – ar visada buvo išgirsti“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Šiuo metu svarbiausius sprendimus dėl koronaviruso priima Vyriausybė ir sveikatos apsaugos ministras, ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga.

Kaip patariamasis organas Vyriausybėje veikia COVID-19 komitetas, vadovaujamas premjero Sauliaus Skvernelio

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap