2020-11-25

JK nuo teroristo narvalo iltimi gynęsis nuteistasis gali būti išleistas anksčiau laiko

Už žmogaus nužudymą nuteistam vyrui, kuris, pačiupęs narvalo iltį, Londone susigrūmė su peiliu ginkluotu islamistu, veikiausiai bus sumažinta bausmė, įsikišus Didžiosios Britanijos karalienei Elizabeth II (Elzbietai II), praneša žiniasklaida.

Pranešama, kad Stevenas Gallantas (Stivenas Galantas) 2019 metų lapkričio mėnesį buvo išleistas iš kalėjimo vienai dienai į kalinių reabilitacijai skirtą renginį, kuris vyko Žuvų pardavėjų gildijos rūmuose Londone. Tuo metu teroristas Usmanas Khanas (Usmanas Chanas) surengė išpuolį, per kurį peiliu nudūrė du žmones ir dar tris sužeidė.

S. Gallantas ir keli kiti asmenys buvo sveikinami kaip didvyriai, sutrukdę užpuolikui nužudyti ar sužaloti daugiau žmonių, kai susigrūmė su U. Khanu, kurį kiek vėliau policija nušovė. Per šį incidentą S. Gallantas apsiginklavo 1,5 metro ilgio narvalo iltimi, kabojusia ant sienos Žuvų pardavėjų gildijos rūmuose.

Teisingumo ministerija pranešė, kad šeštadienį karalienė Elizabeth II pasinaudojo reta „karališkąja gailestingumo prerogatyva“, kad S. Gallanto byla būtų perduota lygtinio paleidimo komisijai 10 mėnesių anksčiau, praneša naujienų agentūra „Press Association“.

„Lordas kancleris suteikė Stevenui Gallantui karališkąją gailestingumo prerogatyvą… pripažindamas jo ypač drąsius veiksmus Žuvų pardavėjų gildijos rūmuose, padėjusius išgelbėti žmonių gyvybių, nepaisant didžiulės rizikos jam pačiam“, – pranešė naujienų agentūra. 

Lygtinio paleidimo komisija priims galutinį sprendimą ir tikriausiai suteiks laisvę S. Gallantui, pridūrė „Press Association“.

Du išpuolio Londone metu žuvę asmenys – 23 metų Saskia Jones (Zaskija Džons) ir 25 metų Jackas Merrittas (Džekas Meritas) – buvo tarp kalinių reabilitacijai skirto renginio, kuriame dalyvavo U. Khanas, organizatorių.

S. Gallantas taip pat buvo susipažinęs su J. Merrittu per kalinių reabilitacijos programą.

55 metų J. Merritto tėvas Davidas teigė „The Daily Mirror“, kad S. Gallantas „visiškai nusipelnė malonės ar bausmės sumažinimo“.

„Tai yra fantastiška. Jis buvo labai artimas Džekui ir pakeitė jo gyvenimą bei pasikeitė pats. Labai dėl jo džiaugiuosi“, – kalbėjo vyras.

S. Gallantas buvo nuteistas 2005 metais kalėti mažiausiai 17 metų už vieno ugniagesio nužudymą bare

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap