2021-05-15

Paliaubas paskelbusi Armėnija ir Azerbaidžanas praneša apie naujus susirėmimus

Armėnija ir Azerbaidžanas sekmadienį kaltino vienas kitą pažeidinėjant naujas „humanitarines paliaubas“, įsigaliojusias nuo vidurnakčio ir turėjusias užgesinti atsinaujinusį konfliktą dėl ginčijamo Kalnų Karabacho.

Šios paliaubos buvo antrosios nuo vėliausių kautynių pliūpsnio pradžios spalio 27 dieną. Per naujausius susirėmimus jau žuvo daugiau kaip 700 žmonių. Šeštadienį per raketų smūgį Gendžėje – antrame pagal dydį Azerbaidžano mieste – žuvo 13 žmonių, o dar daugiau kaip 40 buvo sužeisti.

Armėnų kariškiai šeštadienį kaltino Azerbaidžano pajėgas praeitą naktį surengus artilerijos ir raketų smūgių, taip pat apšaudymų iš didelio kalibro kulkosvaidžių.

Anksti ryte „priešas surengė puolimą [konflikto zonos] pietiniame ruože“, „abiejose pusėse esama žuvusiųjų ir sužeistųjų“, nurodė Armėnijos gynybos ministerijos atstovė Šušan Stepanian.

Azerbaidžano gynybos ministerija savo ruožtu tvirtino, kad armėnų pajėgos, nepaisydamos paliaubų, tęsia apšaudymus iš artilerijos pabūklų ir minosvaidžių ir kad ryte buvo surengta atakų keliomis kryptimis. Ministerija taip pat kaltino Armėniją apšaudžius iš „didelio kalibro ginklų“ Azerbaidžano kariuomenės pozicijas į šiaurę nuo Kalnų Karabacho, prie abiejų šalių sienos. Jerevano kariškiai šiuos pareiškimus atmetė.

Tarptautinė bendruomenė Kalnų Karabachą laiko Azerbaidžano dalimi, bet šis regionas, kuriame gyventojų daugumą sudaro armėnai, atsiskyrė per kruviną karą praeito amžiaus paskutiniojo dešimtmečio pradžioje. Nuo 1994 metų, kai buvo paskelbtos paliaubos, regioną kontroliuoja armėnų separatistų pajėgos.

Atsinaujinusios kautynės kelia susirūpinimą tarptautinei bendrijai, nes naftos turtingas Azerbaidžanas dabar turi modernios ginkluotės ir yra tvirtai remiamas Turkijos. Jerevanas tvirtina, kad Turkija siunčia į regioną Ankarai lojalius kovotojus iš Sirijos, padedančius Azerbaidžano pajėgoms. Ankara tokius kaltinimus neigia.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Share via
Copy link
Powered by Social Snap