2020-09-22

Politologai: V. Pranckiečio tapimas PKT sąjungos nariu padidina matomumo šansus

„Dalyvaujant Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydyje „Su Lietuva širdy“ visada apima šiltas tautinės savigarbos jausmas. Šie žmonės savo gyvenimuose susidūrė su kartais nesuvokiamais sunkumais, juos atkakliai įveikė ir šiandien šypsosi matydami laisvą savo kraštą. Jie savo patirtimi gali liudyti, kas iš tiesų yra tautos genocidas. Dėl to gėdinga yra tai, kad politikai kol kas dar einantys Seimo nario pareigas ima naudoti terminą ‘genocidas’ desperatiškose ir demagogiškose savo rinkimų kampanijose. Tai žemina mūsų tautą ir už laisvę sumokėtą kainą. Nuo šiandien Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos nariu tapau ir aš. Didžiuojuosi galėdamas būti gretose tų, kurie neleis iškraipyti ir išvedžioti mūsų istorijos”, – savo facebook paskyroje rašo V. Pranckietis

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos nariu Seimo pirmininkas tapo šeštadienį, Ariogaloje vykusiame Lietuvos tremtinių, Laisvės kovų dalyvių bei politinių kalinių sąskrydyje „Su Lietuva širdy”, pranešė Paulius Žeimys – V. Pranckiečio atstovas spaudai.

Jo teigimu, kai Seimo pirmininkas pasveikino sąskrydžio dalyvius, jam buvo įteiktas oficialiai narystę sąjungoje patvirtinantis pažymėjimas. V. Pranckietis paskelbė, kad spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose jis dalyvaus su Liberalų sąjūdžiu. V. Pranckietis į Seimą buvo išrinktas Kauno rajone, Raudondvario apygardoje kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas.

Dėl konfliktų su partijai vadovaujančiu R. Karbauskiu jis išėjo iš „valstiečių” partijos, šie bandė išversti jį iš seimo pirmininko posto, tačiau nesėkmingai. V. Pranckiečio tėvas Albertas Pranckietis buvo tremtinys, ištremtas į Sovietų Sąjungos Archangelsko srityje buvusį lagerį 1945 metais.

Prof. dr. Mindaugo Jurkyno teigimu, Seimo pirmininko narystė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungoje, padidins V. Pranckiečio politinio matomumo šansus. Tai jam galėtų padėti ir artėjančiuose rinkimuose.

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga yra vienijanti apie 40 tūkstančių narių visuomeninė organizacija. Visoje Lietuvoje yra 53 veikiantys organizacijos filialai. Organizacija rūpinasi rezistencijos ir tremties atminimo įamžinimu, tautine savimone ir kultūra, istorinės tiesos apie pasipriešinimą okupacijai atkūrimu.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap