2020-09-22

Užsiliepsnojo Kazokiškių sąvartynas: aiškėja gaisro detalės

Pirmadienio vėlų vakarą redakcijos žurnalistai sulaukė filmuotos medžiagos, kurioje matomi dūmai, kylantys iš  Elektrėnų savivaldybėje esančio Kazokiškių sąvartyno. Bendrasis pagalbos centras informuoja, jog į įvykio vietą išsiųstos gausios ugniagesių pajėgos atvirą liepsną užgesino sėkmingai po daugiau nei penkių valandų. Įvykio aplinkybės tiriamos.

Antradienio rytą į situaciją sureagavo ir redakcijos žurnalistų klausimus atsakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

Kaip Lietuvos dieną informavo departamento atstovai, vakar, liepos 13 d., 19.04 val., buvo gautas pranešimas apie gaisrą Elektrėnų savivaldybėje, Vievio seniūnijoje, Vidugirių kaime, Vilniaus apskrities regioniniame komunalinių atliekų sąvartyne. Atvykus ugniagesiams, 60 arų plote pavieniais židiniais degė šiukšlės. Gaisrą gesino 16 ugniagesių gelbėtojų, atvykusių su 5 gaisrinėmis autocisternomis, ir 2 savanoriai ugniagesiai. Jiems talkino 4 įmonės darbuotojai, 2 įmonės vikšriniai traktoriai ir dvi įmonės vandenvežės.

Gaisras buvo lokalizuotas šiek tiek po vidurnakčio, 00.15 val., likviduotas 3.37 val., tačiau ir toliau per naktį gaisravietėje budėjo ugniagesiai.

Dažniausiai gaisrai sąvartynuose kyla dėl savaiminio užsidegimo.Šio gaisro aplinkybės dar tiriamos.     

Vis dar laukiama ir Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro pasiaiškinimo dėl susidariusios situacijos, tačiau sąvartyno valdytojai nepateikė nei atsakymų į klausimus, nei komentaro.

Kaip skelbia VAATC, anksčiau gerinant atliekų tvarkymo infrastruktūrą Vilniaus regione – įrengtas regioninis sąvartynas Elektrėnų savivaldybėje, kuris pakeitė 126 apskrityje uždarytus ir sutvarkytus aplinkosauginių reikalavimų neatitinkančius sąvartynus, taip pat pastatyta 100 atliekų surinkimo aikštelių.

Jau šiame etape išryškėjo ne tik institucinių sprendimų ar tinkamų inžinerinių sprendinių pasirinkimo svarba, bet ir visuomenei aktualūs atliekų tvarkymo sistemos veiklos socialiniai, ekonominiai, aplinkosauginiai aspektai.

Kazokiškių kaimo gyventojai jau kelerius metus teisiniu keliu sprendžia sąvartyno išlikimo problemą, tačiau kol kas rezultatai neigiami.

 

Liudininkų nuotrauka / Kazokiškės

Share via
Copy link
Powered by Social Snap