2021-05-10

Alytuje bus įrengti nauji miesto vartai

Alytuje iki Naujųjų metų bus įrengti nauji miesto vartai, sukurti pagal brolių menininkų Algirdo ir Remigijaus Gataveckų bei komunikacijos specialisto Artūro Mažeikos „Alytus-Myliu“ ženklą.

„Pagaliau miestas vis labiau įgauna savo veidą. Pagaliau alytiškius ir miesto svečius pasitiks ir išlydės unikalūs „Alytus-myliu“ miesto vartai“, – BNS sakė miesto meras Nerijus Cesiulis.

Jis tikisi, kad unikalūs naujieji miesto vartai paliks įspūdį tiek alytiškiams, tiek miesto svečiams.

„Talentingi alytiškiai sukūrė, o miesto gyventojai patys pasiūlė ir išsirinko, tad man, kaip miesto vadovui, jie reiškia kur kas daugiau nei eiliniai vartai. Net neabejoju, kad galutinį rezultatą įvertins ne tik alytiškiai, bet ir visa Lietuva“, – teigė meras.

Alytaus miesto savivaldybė informavo BNS, kad miesto vartai senus riboženklius pakeis Naujojoje gatvėje, įvažiuojant nuo Kauno pusės, taip pat Santaikos gatvėje, įvažiuojant nuo Simno-Seirijų žiedo, bei Ulonų gatvėje, atvykstant nuo Vilniaus pusės.

Riboženklius už beveik 144,7 tūkst. eurų įrengs bendrovė „Šmikis“, darbus ji turi baigti iki metų pabaigos.

Miesto vartų projektą bei vizualizaciją pagal Alytaus miesto prekes ženklo firminio stiliaus knygą sukūrė bendrovės „Kubinis metras“ architektas Marius Bliujus.

Unikalus dizainas

Riboženkliai bus dvipusiai – įvažiuojančiuosius pasitiks užrašas „Alytus tave myli“, o išvažiuojančius išlydės žodžiai „Myliu tave“, tamsiu paros metu riboženkliai bus specialiai apšviečiami.

Alytaus pavadinime užkoduotas žodis „Myliu“ yra lazeriu išpjautas iš juodai dažyto metalo ir pritvirtintas prie baltos betono plokštės, kuri stovi ant juodų stilizuotų rožių.

„Šie miesto vartai reiškia ne tik meilę Alytui, šeimai, bendruomenei. Vartai tarsi išplečia ir papildo „Alytus-Myliu“ ženklą, patvirtindami, kad Alytus nepamiršta savo šaknų, vertina ir brangina savo tradicijas ir istoriją, nes tai yra visa ko pamatas“, – teigia savivaldybė.

Jos taryba prieš dvejus metus leido alytiškiams patiems išsirinkti, kaip formuoti miesto viešąsias erdves – mažos vertės projektams gali būti skirta ne daugiau kaip po 25 tūkst. eurų, vienam didelės vertės projektui – iki 150 tūkst. eurų.

Savivaldybės teigimu, pernai miesto gyventojai palaikė alytiškio Artūro Lavrėnovo idėją įrengti „Alytus-Myliu“ riboženklius, sukurtus pagal brolių menininkų A. ir R. Gataveckų bei komunikacijos specialisto A. Mažeikos „Alytus-Myliu“ ženklą.

2018 metais Alytaus miesto savivaldybė šį ženklą patvirtino kaip oficialų miesto ženklą ir jį naudoja reprezentacijai.

Riboženklių įrengimas užtruko, nes tam kurį laiką prieštaravo kai kurie Alytaus politikai.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Share via
Copy link
Powered by Social Snap