2022-05-18

A. Anušauskas: vyksta pokalbiai dėl papildomų karių siuntimo į Lietuvą

Į Lietuvą gali būti atsiųsta daugiau Vokietijos karių, sekmadienio popietę pranešė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Pokalbiai apie tai tikrai vyksta. Lietuvai tai yra labai svarbi žinia ir atgrasymo politikos sustiprinimo dalis“, – savo „Facebook“ paskyroje pranešė Arvydas Anušauskas.

Apie tai, kad Vokietija neatmeta galimybės Lietuvoje dislokuoti papildomą karinį kontingentą, žiniasklaidos grupei „Funke“ sekmadienį pareiškė Vokietijos gynybos ministrė Christine Lambrecht (Kristin Lambrecht).

„Iš esmės papildomos pajėgos, kaip pastiprinimas, yra prieinamos ir mes šiuo metu kalbamės su Lietuva, siekdami išsiaiškinti, kas konkrečiai būtų prasminga šiuo atžvilgiu“, – sakė ji. 

Ministrė pažymėjo, kad Vokietija „jau įneša svarbų indėlį“ į Lietuvos saugumo užtikrinimą, vadovaudama NATO kovinei grupei.

NATO priešakinės pajėgose Lietuvoje tarnauja apie 1,2 tūkst. karių, didžiąją dalį jų sudaro vokiečiai, vadovaujantys Rukloje dislokuotai bataliono kovinei grupei. Vokietija iki šiol buvo vienintele ES valstybe vadovaujančia NATO kovinei grupei.

Šiuo metu Lietuvoje, Lenkijoje, Latvijoje ir Estijoje dislokuotos keturios daugiašalės NATO kovinės grupės, kurių sudėtyje yra apie 5 tūkst. karių. NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje dislokuota 2017-ųjų vasarį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Share via
Copy link
Powered by Social Snap