2021-01-22

A. Lukašenka žada nebebūti prezidentas priėmus naują konstituciją

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka penktadienį pareiškė, kad nebevadovaus šaliai, kai bus priimta nauja konstitucija.

„Neruošiu aš sau jokios konstitucijos. Apskritai nedirbsiu jums kaip prezidentas esant naujai konstitucijai“, – per susitikimą su medikais kalbėjo valstybės vadovas; jo žodžius citavo valstybinė naujienų agentūra BelTA.

Prezidentas pažadėjo neleisti, kad priimant naują pagrindinį įstatymą „kažkas sukčiautų, ar paskui kažkas suklastotų rinkimus pagal naują konstituciją“. „Net jei žinosiu, kad nebus taip, kaip norėčiau. Kodėl? Nes Baltarusijos žmonės turi išgyventi tai, ką turi išgyventi. Geriau dabar, be karo; blogiau, jei šis karas mums bus primestas“, – sakė jis.

A. Lukašenka taip pat komentavo siūlymus rengti parlamento rinkimus pagal partijų sąrašus ir atitinkamai – kurti partijas. Jis yra įsitikinęs, kad tokios iniciatyvos gali suskaldyti visuomenę ir lemti skirtingų interesų turinčių grupių atsiradimą.

„Visa tai yra gerai, kai matai tai pas kitus – partijų sąrašai ir taip toliau. Bet jei to norite ir žmones už tai nubalsuos, tuomet taip ir bus“, – patikino valstybės vadovas.

A. Lukašenka taip pat sukritikavo protestuotojus, kurie „suduoda pagrindinį smūgį prezidentui ir valdžios vertikalei“.

„Nagi – demokratija, visi turi būti renkami… Mes jau turėjome visą šita Gorbačiovo laikotarpiu… Mes gi išrinkome visus – įmonių vadovus, direktorius. Na ką, prisirinkote? Ir šalį praradote ir [Sovietų] Sąjunga iširo. Mums norima tokią niekšybę primesti“, – pažymėjo prezidentas.

Baltarusijoje jau ketvirtą mėnesį vyksta istoriniai protestai prieš autoritariškojo 66 metų A. Lukašenkos perrinkimą šeštai kadencijai po kelių jo politinių oponentų įkalinimo.

A. Lukašenkos oponentai tvirtina, kad tikroji rinkimų laimėtoja yra jo varžovė Sviatlana Cichanouskaja, ir toliau kiekvieną savaitgalį eina į sostinės Minsko gatves reikalauti prezidento atsistatydinimo bei naujų rinkimų.

A. Lukašenka, kurį tvirtai remia Maskva, savo ruožtu atsisako atsistatydinti ir vietoje to siūlo konstitucijos reformą opozicijai nuraminti

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap