2022-01-14

A. Veryga neabejoja, jog karantinas bus pratęstas: rytoj būs siulomi tam tikri ribojimų pakeitimai

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia manantis, kad Vyriausybė po trijų savaičių karantiną pratęs.

„Po trijų savaičių Vyriausybė grįš prie svarstymo. Aš nelabai turiu abejonių, kad pratęs vis tik karantiną. Tik klausimas – kokios sąlygos bus“, – žurnalistams antradienį Seime sakė A. Veryga.

Anot jo, dar anksti vertinti nuo šeštadienio Lietuvoje įvesto karantino rezultatus.

„Kitos savaitės pradžioje, galėsime tiksliau pasakyti, kaip sekasi“, – komentavo ministras.

A. Verygos teigimu, trečiadienį Vyriausybė planuoja priimti tam tikrus patikslinimus, susijusius su karantino ribojimais.

„Keletas patikslinimų turėtų būti teikiama. Dėl jų buvo kalbėta. Vienas patikslinimas – dėl vaikų šešerių metų ir vyresnių kaukių dėvėjimo, nes nesusipratimų kilo darželiuose, kur vieni jau turi šešerius metus, kiti dar ne“, – kalbėjo jis.

„Ir kitas (patikslinimas – BNS) – dėl patalpų nuomos, kur dabar matome, kad apeidinėjami tam tikri reikalavimai, įvairūs žaidimų kambariai ar panašūs yra nuomojami ir ten vis dar vyksta veiksmas. Tai dėl šito gali būti patikslinimas“, – pridūrė ministras.

Lietuvoje dėl plintančio koronaviruso šeštadienį įsigaliojo karantinas, jis truks iki lapkričio 29 dienos imtinai.

Karantino metu viešose vietose privaloma dėvėti veidą dengiančias kaukes, draudžiami visi renginiai, išskyrus aukšto meistriškumo sporto varžybas be žiūrovų.

Taip pat draudžiama restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų, lošimo namų ir kitų pasilinksminimo vietų, sveikatinimo paslaugų centrų, teikiančių poilsio paslaugas, veikla.

Be kita ko, karantino metu galioja ir kiti ribojimai, susiję su sveikatos priežiūra, prekybos vietomis, ugdymo įstaigomis, viešuoju transportu ir kitomis sritimis

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap