2021-11-29

A. Veryga ragina Seimą stabdyti darbą, testavimą vadina nepakankama priemone

Laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ragina Seimą dviem savaitėms stabdyti darbą, o sprendimą reguliariai testuoti parlamentarus, toliau rengiant posėdžius, vadina nepakankama priemone.

„Pasirašiau oficialų kreipimąsi į naująją Seimo vadovybę, į valdančiųjų partijų lyderius, kuriame pasiūliau mūsų, Sveikatos apsaugos ministerijos, ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro pagalbą, siekiant suvaldyti koronavirusinės infekcijos plitimą Seime“, – penktadienį spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

„Šitame kreipimesi akcentavau, kad priemonių reikia imtis nedelsiant, jame rekomenduojama stabdyti Seimo darbą bent porai savaičių be išimčių. Noriu akcentuoti, kad tikrai nereikėtų spekuliuoti nuotoliniu darbu ar panašiais dalykais, kuriuos dar reikėtų ir priimti Seime“, – pridūrė jis.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen penktadienį sakė, kad pirmadienį Seimo valdyba spręs dėl greitesnio nuotolinio darbo įteisinimo, „valstiečius“ bandys įtikinti nestabdyti Seimo statuto pataisų.

Siekiant pažaboti viruso plitimą Seime taip pat numatyta kas savaitę testuoti parlamentarus dėl koronaviruso (COVID-19), prie parlamento gali atsirasti mobilus patikros punktas.

A. Veryga Seimą įvardino koronaviruso židiniu ir teigė, kad vien parlamentarų testavimas situacijos neišspręs.

„Tikrai ne sprendimas yra tiesiog testavimas. Nes tam tikrą laikotarpį, net ir esant neigiamam testui, žmogus gali būti jau užsikrėtęs“, – kalbėjo jis.

Ministras ragino valdančiąją daugumą imtis iniciatyvos ir suvaldyti infekcijos plitimą parlamente. Anot jo, tai parodytų, kad naujoji valdžia yra pasirengusi valdyti situaciją „daug didesniu masteliu“.

Jis pabrėžė, kad Seime dirba rizikos grupėms priklausantys asmenys ir jiems užsikrėtimas gali būti ypatingai pavojingas.

A. Veryga taip pat sakė, kad ministerija ir anksčiau teikė Seimui patarimus dėl darbo pandemijos metu.

„Ir dabar (teikėm siūlymus – BNS) per Seimo narių priesaiką. Deja, bet gavom labai kategoriškus išaiškinimus iš Konstitucinio Teismo pirmininko, kad nieko ten keisti negalima“, – kalbėjo ministras.

Anot jo, pats parlamentas pavasarį nepritarė siūlymams dėl nuotolinio darbo.

„Ministerija negali tiesiogiai Seimo darbui daryti įtakos“, – komentavo jis.

Per balsavimą dėl nuotolinio darbo pats A. Veryga susilaikė.

„Nuotolinio darbo metu, pagal tuos modelius, kurie buvo siūlomi, turėtų susirinkti bent jau balsavimams, tai reiškia, kad jie fiziškai būtų patalpose, susirinktų, bendrautų, kontaktas nenutrūktų“, – pridūrė ministras.

Paklaustas, ar nekyla rizika, jog šiuo metu sustabdžius Seimo darbą gali būti praleisti įstatymuose numatyti terminai, per kuriuos būtina suformuoti naująją Vyriausybę, A. Veryga teigė, kad tą turi įsivertinti Seimo valdyba.

„Tikrai nesu labai geras visų šitų konstitucinių detalių žinovas, manau, kad tą turėtų ir įsivertinti Seimo valdyba, pasitarusi su Seimo teisininkais. Kiek man teko kalbėtis, tai lyg ir būtų galimybė tilpti į terminus. (…) Gal daugiau įtampų yra dėl paties biudžeto, bet reikia ieškoti sprendimų“, – kalbėjo jis.

Ketvirtadienį pranešta, kad COVID-19 nustatytas Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen ir buvusiam parlamento vadovui Viktoriui Pranckiečiui.

Anksčiau koronavirusu susirgo dar keli esami ir buvę parlamentarai

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap