2022-01-28

Afganistane sudužo amerikiečių žvalgybinis lėktuvas

 

Pirmadienį neįvardintas JAV kariuomenės atstovas kanalui CBS patvirtino, jog Afganistane sudužo JAV karinių oro pajėgų E-11 lėktuvas. Jis negalėjo komentuoti lėktuvo įgulos likimo. Talibano atstovai taip pat skelbia, jog sudužo karinis JAV orlaivis, o ne keleivinis Afganistano avialinijų lėktuvas, kaip buvo pranešta anksčiau.

Talibanas skelbia, jog sudužęs lėktuvas priklausė JAV karinėms oro pajėgoms. Amerikiečių tarnybos pranešė tiriančios šiuos pranešimus, rašo CNN.

Pirmadienio rytą televizija 1TV, remdamasi provincijos gubernatoriaus atstovo informacija, pranešė apie Afganistane nukritusį keleivinį valstybinių „Ariana“ avialinijų lėktuvą, kuriame esą buvo 83 žmonės. Tačiau netrukus šią informaciją ėmė neigti avialinijos. Vėliau ją paneigė ir Afganistano civilinės aviacijos tarnyba. JAV tarnybos pranešė tiriančios pranešimus, jog tai galėjo būti amerikiečių žvalgybinis lėktuvas.

Atstovas Arifas Noori sakė, kad lėktuvas nukrito apie 13 val. 10 min. vietos (10 val. 40 min. Lietuvos) laiku Dih Jako rajone, kontroliuojamame Talibano. Pasak jo kad į katastrofos vietą išvyko greitojo reagavimo grupė.

Žinią apie orlaivio sudužimą patvirtino du kiti provincijos tarybos pareigūnai.

Šaltinis: www.lrt.lt

 

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap