2022-01-28

Aistros po nesaugaus koncerto: prabilo ir pats SEL’as

Nerimsta aistros po Kalėdinio SEL koncerto Kaune. Legendinė atlikėjo Egidijaus Dragūno frazė „daug garso ir šviesų“, po grandiozinio šou gali virsti fraze: „daug garso ir daug problemų“. Arenoje, tai yra uždaroje erdvėje, Selo gerbėjai šėlo be kaukių, kyla abejonių ir dėl galimybių pasų tikrinimo. Dragūnas aiškina, kad viskas buvo kitaip ir cituoja buvusį sveikatos ministrą Verygą. Ieva Dyraitė praneša, kad visgi tarnybos pradėjo kaltųjų paieškas, o ministras Dulkys tikisi, kad atsakingi asmenys bus nubausti, praneša LNK. 

Sausakimša Kauno Žalgirio arena, į Sel’o koncertą rinkosi tūkstančiai gerbėjų.

Viešai prisistatyti nenorintis kaunietis buvęs koncerte sako, kad įsijautę Sel’o gerbėjai pamiršo saugumo reikalavimus.

„Apsauga buvo su kaukėm, visas personalas su kaukėm, bet klausytojai didžioji dalis be kaukių, tos apsaugos buvo gan mažai“, – teigia tapatybės atskleisti nenorėjęs kaunietis.

Epidemiologai matydami vaizdus iš koncerto griebiasi už galvos ir sako, kad tokio masto renginyje kaukės, jei netaikomos išimtys, visiems griežtai privalomos.

„Uždarose erdvėse ten reikalingos medicininės kaukės arba respiratoriai, ypatingai dabartiniu metu, kai plinta Omikronas Lietuvoje“, – susirūpinimo neslepia epidemiologė Daiva Razmuvienė.

Panašu, kad į galimybių pasus buvo pažiūrėta pro pirštus.

„Masė žmonių prie įėjimo didžioji dalis be kaukių, nes lauke, bet pasų galimybių niekas netikrino, buvo tikrinami tik bilietai, praleidžiama. Praėjimuose viskas“, neslepia koncerte dalyvavęs kaunietis.

Kaunietis koncerte saugiai nesijautė.

„Dėl saugumo tai čia kiekvieno asmeninis reikalas, bet na žiūrint į esamą situaciją, nebuvo labai saugu“, – priduria vyras.

Panašu, kad Selas gaus laišką ne iš Paryžiaus, o iš policijos, mat ši gavo skundų.

„Sulaukėme vakar 2 pranešimų ir šiandien ryte per e sistemą, pranešė, kad pastebėjo renginyje nesilaikyta reikalavimų“, – teigia Kauno policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė.

Pareigūnai pradėjo aplinkybių tikslinimą. Tyrimą pradėjo ir visuomenės sveikatos centras.

„Renkama visa informacija kurią įmanoma rasti, bus vykdomas tyrimas, duodami paklausimai institucijom, organizatoriams, renkama medžiaga ir priimami sprendimai“, – nurodo Inga Šapokaitė, visuomenės sveikatos saugos skyriaus patarėja.

Užmerkti akių neplanuoja ir Sveikatos apsaugos ministras.

„NVSC, tarnybos žiūrės aiškinsis, yra perduoti pavedimai, paskui įsitrauks kitos institucijos, nes už renginius atsakinga ir savivaldybės administracija, tada bus konkrečiai žiūrima, bet tyrimas tikrai bus“, – žada sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Gyventojai piktinasi dėl skandalingo koncerto ir dvigubų standartų.

„Buvo liūdna, nes į darželį pas sūnų negalėjom į vaidinimą nueiti, o kiti gali po 15 tūkst būt arenose, dviprasmiška labai“, – pykčio neslepia kalbinta kaunietė. 

„Jie turbūt žino kuo rizikuoja, ne tik savo, bet ir tėvų, artimųjų“, – priduria kita kalbinta kaunietė.

„Man svarbu, kad žmonėm linksma būtų, daugiau tai viską palaikau, svarbu saugumas būtų“, teigia kalbintas vyriškis.

Epidemiologai sako, kad plintant Omikron, kai vienas gali užkrėsti bent 10 kitų, Selo koncerto statistika paaiškės greitai.

„Žmonės kurie galėjo turėti vieną ar kitą užkratą, rezultatus galime turėti greitu laiku, inkubacinis periodas nesiekia 7 dienų“ – rėžia epidemiologė D.Razmuvienė.

Pats Sel’as kalbintas telefonu žurnalistams atkerta, jog atsakant į pasipiktinimą dėl kaukių nedevėjimo prisimena pirmojo karantino pradžioje buvusio sveikatos ministro Aurelijaus Verygos išsakytą teiginį, jog kaukių dėvėti nebūtina, geriau plaukit rankas. 

Pandemijos reikalavimų nesilaikymas Sel’o koncerte buvo ne vienintelė problema.

„Tai iš tiktųjų buvo keletas pranešimų susijusių su vagystėmis, telefonas, piniginė, bei viešosios tvarkos pažeidimais“, – nurodo Kauno policijos atstovė.

Negana to, koncerto metu į areną lėkė ugniagesiai ir policija, nes pilnoje mašinų aikštelėje užsiliepsnojo automobilis.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap