2022-01-16

Akcija garažiukas įgauna pagreitį: automobilius ardžiusiam asmeniui gresia tūkstantinės baudos

Aplinkos apsaugos departamento Kupiškio aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Valstybinės darbo inspekcijos specialistais vykdė akcijos „Garažiukas“ reidą Rokiškio rajone. Aplinkosaugininkai patikrino automobilių remonto veiklą atliekančius asmenis ir neeksploatuojamų transporto priemonių ardytojus.  Nustatyta atliekų sudarymo apskaitos pažeidimų ir išaiškintas nelegalus automobilių ardytojas. 

„Per akciją „Garažiukas“ mes tikriname, ar fiziniai asmenys ir ūkio subjektai, užsiimantys eksploatuoti netinkamų transporto priemonių ardymo veikla, laikosi aplinkosauginių teisės aktų reikalavimų. Ne mažiau svarbus tokią veiklą vykdančių asmenų konsultavimas, bet jei prireikia, skiriame administracines baudas. Akcijos tikslas, kad sumažėtų aplinkos teršimas netinkamomis naudoti autotransporto priemonių atliekomis ir kad tokio pobūdžio veikla būtų vykdoma teisėtai“, – teigia Kupiškio aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnė Danutė Baronienė.

Per reidą Kupiškio aplinkosaugininkai patikrino transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto servisus Jūžintų seniūnijoje Laibgalių kaime, Rokiškio kaimiškojoje seniūnijoje ir Bajorų kaime. Nustatyta, kad automobilių remontas vykdomas reikalavimus atitinkančiose dirbtuvėse. Tačiau automobilių remontininkai nevykdo atliekų susidarymo apskaitos Vieningoje gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinėje sistemoje (GPAIS).

Dviejuose autoservisuose buvo nustatyti du atliekų susidarymo apskaitos pažeidimai, šiems veiklos vykdytojams bus surašyti administracinio nusižengimo protokolai.

Už atliekų apskaitos netvarkymą arba netinkamą tvarkymą Administracinių nusižengimų kodeksas numato įspėjimą arba baudą iki 430 eurų.

Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistai viename autoservise nustatė komercinės ar ūkinės veiklos tvarkos pažeidimą už autotransporto priemonių priėmimo remontui paraiškų nepildymą. Už tai asmeniui gresia bauda iki 1 100 eurų. 

Didžiausią rūpestį aplinkosaugininkams ir visuomenei kelia nelegalūs eksploatuoti netinkamų transporto priemonių ardytojai.

Bajoriškių kaime buvo rastas ardytojas, savo kiemą pavertęs automobilių dalių ir atliekų aikštele.

Po visą daugiabučio namo bei ūkinio pastato teritoriją buvo išdėstyti ardomi ir  dar neišardyti nebevažiuojantys automobiliai ir jų dalys: apie 100 padangų, 200 litrų naudotų tepalų, automobilių varikliai, sėdynės, plastikinės automobilių dalys, automobilių stiklai, gumos ir kitos smulkios atliekos.

Asmuo aplinkosaugos pareigūnams nepateikė nei automobilių įsigijimo, nei su veikla susijusių dokumentų.

Pagal Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo taisykles ENTP gali surinkti ir apdoroti tik apdorojimo įmonės, turinčios leidimą, kuriame apibrėžtos ENTP surinkimo ir apdorojimo sąlygos.

Pagal Atliekų tvarkymo taisykles atliekų apdorojimo veikla gali verstis įmonė, atitinkanti Atliekų tvarkymo įstatyme atliekas apdorojančioms įmonėms nustatytus reikalavimus ir užregistruota Registro tvarkymo taisyklėse nustatyta tvarka.

Asmeniui, užsiimančiam nelegalia ENTP apdorojimo veikla, gresia administracinė bauda iki 850 eurų. Taip pat už ūkinės ar kitokios veiklos vykdymą, objektų naudojimą neturint Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos įstatyme ar kituose aplinkos apsaugą ar gamtos išteklių naudojimą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatyto leidimo asmeniui gresia bauda iki 560 eurų. Be to, pažeidėjui aplinkosaugininkai davė privalomąjį nurodymą atliekas perduoti atliekų tvarkytojams.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap