2022-01-28

Akcija „Garažiukas“: Šiaulių ir Pakruojo inspekcijų pareigūnai tikrina autoservisų veiklą

Akcija „Garažiukas“ prasidėjo ir Šiaulių bei Joniškio savivaldybių teritorijose. Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai tikrino asmenis, garažuose remontuojančius ir ardančius automobilius.  

Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių aplinkos apsaugos inspekcijos ir Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI) pareigūnai organizavo reidą, per kurį patikrino du asmenis, vykdančius variklinių transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą.

Nustatyta, kad vienas asmuo nevykdo atliekų susidarymo apskaitos. Už pažeidimą asmeniui surašytas administracinio nusižengimo protokolas su įspėjimu. Atliekų sudarymo ir tvarkymo apskaitos nevedimas užtraukia baudą nuo 230 iki 430 eurų.

Taip pat aplinkosaugininkai gavo informacijos, kad Joniškio rajone esančiuose garažuose neteisėtai remontuojamos transporto priemonės. Buvo atliktas tarpinstitucinis patikrinimas, kuriame su Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnais dalyvavo ir Valstybinės darbo inspekcijos darbuotojai bei  Šiaulių AVMI pareigūnai.

Per patikrinimą Pakruojo aplinkosaugininkai nustatė du pažeidimus. Vykdantys remonto veiklą asmenys nevedė susidarančių atliekų apskaitos Vieningoje gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinėje sistemoje (GPAIS). Taip pat nustatyta, kad veiklą vykdantys asmenys nerūšiuoja atliekų, todėl jiems pritaikytos administracinio poveikio priemonės ir įspėjimas.

Netinkamai rūšiuojant arba nerūšiuojant atliekas pažeidėjams gresia bauda nuo 20 iki 80 eurų. Atliekų sudarymo ir tvarkymo apskaitos nevykdymas užtraukia baudą nuo 230 iki 430 eurų.

SVARBU

ASMENIMS, TEIKIANTIEMS AUTOMOBILIŲ REMONTO PASLAUGAS

Departamentas primena, kad Aplinkos apsaugos reikalavimų transporto priemonių techninei priežiūrai ir remontui aprašo nuostatos taikomos visiems asmenims, valdantiems (naudojantiems) dirbtuves ir vykdantiems transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto, transporto priemonių plovimo, pakartotinės apdailos veiklą, rengiantiems tokių dirbtuvių statybos projektus. Taip pat institucijoms, kontroliuojančioms aplinkos apsaugos reikalavimų transporto priemonių techninei priežiūrai ir remontui vykdymą.

PILIEČIAMS, REMONTUOJANTIEMS SAVO AUTOMOBILĮ

Primename, kad piliečiams, remontuojantiems savo automobilį, privaloma neteršti aplinkos ir vadovautis Atliekų tvarkymo taisyklėse nurodytais reikalavimais:

  • transporto priemonių eksploatacijai netinkamus naudoti skysčius (išskyrus vandenį) tvarkyti kaip pavojingąsias atliekas. Šiuos skysčius draudžiama išpilti į aplinką ar kanalizaciją.
  • turėti dokumentą, patvirtinantį transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto atliekų perdavimą atliekas apdorojančiai įmonei (pvz., sąskaitą faktūrą, atliekų perdavimo-priėmimo aktą) ir laikyti jį Atliekų tvarkymo taisyklėse nustatytą terminą.

Aplinkos apsaugos pareigūnai prašo visuomenės, pamačius galimai  neteisėta veikla užsiimančius autoservisų savininkus, skambinti 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap