2022-08-13

Akcija greičio maratonas Vilniuje pavyko: šimtai greičio megėjų per 24 valandas

Nuotr. Lietuvos policija

Balandžio 21 d. visoje Lietuvoje buvo vykdoma 24 valandų trukmės specialioji priemonė „Greičio maratonas“. Ši tikslinė prevencinė priemonė skirta transporto priemonių leistino važiavimo greičio kontrolei užtikrinti. Joje dalyvavo daugiau nei 20-ties Europos šalių, tarp jų ir Lietuvos, kelių policijos pajėgos.

Sostinėje vykusioje 24 valandų trukmės specialiojoje priemonėje Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai tikrino, ar automobilių vairuotojai neviršija leistino važiavimo greičio, ar atsižvelgia į kelio būklę, matomumą, oro sąlygas, kitas vairavimui svarbias aplinkybes. Priemonės metu buvo nustatyti 234 greičio viršijimo atvejai.

Pareigūnai pastebi, kad esant geroms oro bei eismo sąlygoms, vairuotojai vis dar pamiršta, koks greitis yra leidžiamas ir saugus, todėl dažnai, paspaudę greičio pedalą, pažeidžia taisykles. Nors nuo balandžio mėn. automagistralėse ir greitkeliuose maksimalus leistinas greitis didėja, tačiau norisi priminti vairuotojams, kad visada svarbu pasirinkti saugų greitį, kuris būna mažesnis už leistiną maksimalų greitį – kuo greičiau važiuojama, tuo ilgesnis stabdymo kelias, t. y. atstumas, kurį transporto priemonė nuvažiuoja nuo to momento, kai vairuotojas paspaudžia stabdžio pedalą, iki visiško transporto priemonės sustabdymo.

Pasirinkdamas važiavimo greitį, vairuotojas turi atsižvelgti į važiavimo sąlygas, ypač vietovės reljefą, kelio ir transporto priemonės būklę, meteorologines sąlygas, taip pat eismo intensyvumą.

Policija primena, kad už numatyto greičio viršijimą ( Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 416 str.) vairuotojams yra taikoma administracinė atsakomybė. Vairuokite saugiai, neviršydami greičio.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap