2021-10-22

Akibrokštas Šiauliuose: šeima įtariama apgaule iš draudimo bendrovių gavusi per 7 tūkst. eurų

Šiauliečių šeima įtariama melagingai pranešusi  apie nebūtus eismo įvykius ir apgaule iš draudimo bendrovių gavusi per 7 tūkst. eurų. Byla dėl dvejus metus vykdytų nusikaltimų perduota teismui, penktadienį pranešė prokuratūra.

Šiaulių policijos tyrėjai įtarimus pareiškė 42-ejų metų vyrui, jo 69-erių metų motinai, 39-erių metų žmonai ir jos vadovaujamai įmonei. Visi jie įtariami sukčiavimu, o vyras dar ir netikrų dokumentų gaminimu bei neteisėtu spaudo panaudojimu.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas, kai vienai draudimo bendrovei kilo įtarimų dėl padangų sugadinimo imitacijos ir ji kreipėsi į prokuratūrą. Po pusantrų metų surinkta duomenų, kad šiauliečio galimai inicijuota nusikalstama veika tęsėsi nuo 2017 metų vasaros iki 2019 metų rugsėjo.

Bendrovės nuolat sulaukdavo kaltinamojo, jo žmonos bei motinos pranešimų apie eismo įvykiuose apgadintus automobilius. Nustatyta, kad per dvejus metus draudimo bendrovėms buvo pateikta 17 melagingų pranešimų apie nebūtus eismo įvykius.

Tyrimo duomenimis, nebūtuose eismo įvykiuose – automobiliams įvažiuojant į duobes, persirikiuojant į kitą eismo juostą, kliudant šaligatvio kraštus būdavo neva apgadinamos abi automobilio vienos pusės padangos. Įtariama, kad realiai nebuvo sugadinta nė viena padanga.

Sudarant draudimo sutartis, padangos būdavo apdraudžiamos papildomai, todėl draudimo išmokos dydis sudarydavo visų keturių padangų sumą. Pagal techninius reikalavimus ant vienos automobilio ašies turi būti dvi vienodos padangos, todėl tokiais atvejais privalu keisti visas padangas.

„Ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia daryti prielaidą, kad draudimo įmonėms buvo pranešama apie nebūtus eismo įvykius, kurių metu neva sugadinamos ne tik padangos, bet ir ratlankiai. Kaip įrodymai būdavo pateikiamos sugadintų padangų nuotraukos“, – skelbia prokuratūra.

Tyrėjai nustatė, kad kaltinamas vyras dirbo vienoje padangomis prekiaujančioje įmonėje, todėl jis, įtariama, suklastodavo sąskaitas-faktūras apie padangų pirkimą ir padangų montavimo bei ratų balansavimo darbus toje įmonėje ir tai patvirtindavo ne jam priklausančiu įmonės spaudu. Suklastoti dokumentai būdavo pateikiami draudimo bendrovėms.

Tokiu būdu sukčiaujant iš keturių draudimo bendrovių buvo pasisavinta daugiau nei 7 tūkstančiai eurų. Manoma, kad aferoms sukurti būdavo naudojami penki skirtingi automobiliai. Keletą kartų buvo įtrauktas ir įmonei priklausantis automobilis. Dėl to įtarimai buvo pateikti ne tik fiziniams asmenims, bet ir juridiniam asmeniui – žmonai priklausančiai mažajai bendrijai.

Baudžiamasis kodeksas už sukčiavimą numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki trejų metų.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap