2021-11-29

Aktyvistai: per protesto akcijas Baltarusijoje suimta per 600 žmonių

Per protesto akcijas Baltarusijoje sekmadienį sulaikyta daugiau nei 600 žmonių, skelbia Baltarusijoje neregistruota žmogaus teisių organizacija „Viasna“. Tūkstančiai žmonių dalyvavo naujausiose demonstracijose prieš prezidento Aliaksandro Lukašenkos perrinkimą

Jau tris mėnesius protestuojantys baltarusiai reikalauja prezidento atsistatydinimo, kritikams teigiant, kad rinkimai buvo falsifikuoti, o tikrąja rinkimų laimėtoja yra šiuo metu Lietuvoje gyvenanti politikos naujokė Sviatlana Cichanouskaja.

Kelei tūkstančiai protestuotojų, nešini raudonos ir baltos spalvos vėliavas, žygiavo Minsko centrinėmis gatvėmis. Vietos žiniasklaida skelbia, kad mieste dislokuotos didelės policijos pajėgos. „Viasna“ skelbia, kad Minske ir kituose šalies miestuose buvo suimta mažiausiai 380 žmonių. Tarp jų esą yra ir Baltarusijos olimpietis dešimtkovininkas Andrejus Kraučenka ir 2008 metų „Mis Baltarusija“ Olga Chižinkova., skelbia naujienų portalas tut.by.

S. Cichanouskaja pareiškė, kad protestai truks „iki pergalės“. Ji pridūrė, kad pastarųjų 90 dienų parodė, kad valdžia „neteko savo legitimumo ir galios“.

Baltarusijos opozicijos lyderė S. Cichanouskaja šeštadienį pasveikino JAV išrinktąjį prezidentą Joe Bideną (Džo Baideną) su pergale ir išreiškė viltį, kad jie galės netrukus susitikti.

„Visas pasaulis stebėjo rinkimus Jungtinėse Valstijose – šalyje su visiškai funkcionuojančia demokratija, – platformos „Telegram“ kanalu rašė S. Cichanouskaja. – Tai buvo tikros idėjų, programų ir komandų varžybos, ne taip kaip Baltarusijoje, kur balsai per rinkimus buvo paprasčiausiai pavogti.“

C. Cichanouskajos nuomone, J. Bidenas „netrukus susitiks su teisingai išrinktu naujos, laisvos Baltarusijos prezidentu“. Ji pridūrė, kad daug JAV gyvenančių baltarusių balsavo už J. Bideną.

Žmogaus teisių gynėjų duomenimis, žmonės sekmadienį buvo sulaikomi ne tik Minske, bet ir Liachavičuose, Gomelyje ir Vitebske.

Sekmadienį Minske vyksta nesankcionuotas opozicijos „Liaudies valdžios maršas“. Akcijos dalyviai planavo susirinkti netoli Laisvės aikštės, tačiau teisėsaugos pareigūnai ten sulaikė keletą žmonių.

Pagrindinei protestuotojų masei pavyki susirinkti netoli stelos „Minskas – miestas didvyris“, tačiau jėgos struktūrų pareigūnai žmones išvaikė.

Minsko centre imtasi papildomų saugumo priemonių, čia atgabenta specialiosios technikos.

Baltarusijoje beveik tris mėnesius vyksta masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap