2021-10-28

Alytaus rajone vykstanti stovykla suburia lietuvių vaikus iš viso pasaulio

Šalia Alovės (Alytaus r.) esančioje sodyboje stovyklauti pradėjo penkiasdešimt penki vaikai iš trylikos skirtingų pasaulio šalių. Ši stovykla rengiama jau antrą kartą. Ji subria po pasaulį išsibarsčiusius lietuvių vaikus. Tiesa, iš Pietų Amerikos ketinę atvykti lietuviukai to padaryti negalėjo dėl pandemijos.

„Šiemet programa –įspūdinga ir plati. Turėjome daug žinomų žmonių, lyderių, kurie nepabūgo ir atvyko į stovyklą ypač tokiomis sąlygomis, kai daug kas bijo pasaulio lietuvių. Svečiuose turėjome Merūną Vitulskį, kuris vaikams pasakojo apie lyderystę, Gabrielių Liaudanską-Svarą iš grupės „G&G Sindikatas“, grupę „The Roop“ ir bendrą šokį su jais. Arūnas Valinskas vedė „Auksinį protą“, taip pat sulaukėme „Radviliados“, kurios metu istorikas vedė vaikams paskaitas, buvo kino naktis po atviru dangumi ir dar daug kitų veiklų“, – pasakojo stovyklos „Pasaulio Lietuva“ projekto vadovė Alvija Černiauskaitė.

Vaikai stovykloje plaukė baidarėmis, maudėsi ežere, šėlo putose, lankėsi nuotykių šalyje „Tarzanija“, stovyklą aplankė Gitano Nausėdos žmona Diana. Alytaus miesto teatralai pristatė edukacinę programą.

Lietuvių bendruomenės Jungtinėje karalystėje pirmininkės pareigas laikinai einanti Alvija, kuri taip pat yra ir pasaulio lietuvių bendruomenės švietimo komisijos pirmininkė bei stovyklos „Pasaulio Lietuva“ projekto vadovė, sakė, jog

„Kiekviena stovykla tai yra žingsnelis į Lietuvos meilės įtvirtinimą“.

Alytiškė pasaulio lietuvių stovyklą organizuoja jau antrą kartą, o taip pat ji skiria daug laiko bei pastangų lietuvybės puoselėjimui užsienyje.

„Pirmiausia vyksta atranka. Vaikai turi lankyti lituanistinę mokyklą ir būti nuo 10 iki 18 metų amžiaus. Norinčių tikrai yra daug, deja, visų negalime priimti. Vaikai atvežami į stovyklą ir čia būna vieną savaitę. Stovykloje galima girdėti anglų, ispanų, italų, lenkų, prancūzų kalbas, bet vaikai dažniausiai bendrauja lietuviškai. Kas prasčiau kalba – padeda kiti. Vaikai tikrai randa bendrą kalbą“, – teigė Silvija Černiauskaitė, stovyklos „Pasaulio Lietuva“ vadovė.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap