2020-09-22

Amžinas klausimas: kiek įdėti į vestuvių vokelį, kad nebūtų gėda?

Dalyvavimas vestuvėse svečio teisėmis sukelia nemažai rūpesčių: ką apsirengti, kaip nusigauti į šventės vietą, kas parveš atgal? Na ir žinoma svarbiausias klausimas, kiek įdėsime į vestuvių vokelį? Nusprendėme paklausti žmonių, kiek jie deda į vestuvių vokelį, kiek jų nuomone reiktų, taip pat paklausėme jaunavedžių, kiek buvo vokeliuose įdėta pinigų.

Lietuvos dienos kalbinta vilnietė Justina teigia, jog šią vasarą jai teko dalyvauti net dvejuose vestuvėse. Justinos nuomone sumos dydis priklauso nuo daugybės faktorių: artimi tai draugai ar ne, artimi giminaičiai tokie kaip brolis, sesuo ar tolimesni, šventė bus restorane ar tiesiog ceremonija ir vaišės prie bažnyčios ir viskas.

Pirmos vestuvės buvo itin artimos draugės su kuria esame beveik kaip sesės, į vestuves ėjome dviese kartu su vyru, todėl įdėjome 250 eurų. Kitos vestuvės buvo tolimesnių giminaičių, todėl įdėjome tik 100 eurų. Merginos nuomone 100 eurų yra pakankama suma jei einama į ne šeimos narių ar labai artimų draugų vestuves nors kai kurie pasakys, kad mažoka ir reiktų nuo žmogaus mažiausiai 100 eurų, tai mūsų atveju reiktų 200 eurų nešti tai tikrai nesutinku, teigė Justina.

Kita kalbinta vilnietė Božena dalyvavo sesės vestuvėse kaip svečias, kadangi šeimos nario vestuvės į vokelį įdėjome 400 eurų. Į šventę ėjome keturiese: aš, vyras ir du vaikai. Moters teigimu sumos dydis priklauso nuo to, kiek artimas tau tas žmogus į kurio vestuves einama bei žinoma kiek galimybės leidžia. Jei tai šeimos narys tikrai norisi duoti, kiek įmanoma daugiau galimybių ribose. Tuo tarpu pernai teko dalyvauti vyro bendradarbio vestuvėse tai į vokelį įdėjome 150 eurų, kas mano nuomone yra pakankama, mano Božena.

Tuo metu Lietuvos dienos kalbintas Karolis teigia nesureikšminantis į vokelį dedamos pinigų sumos ir pasakoja, jog jei į vestuves eina vienas tai įdeda tik 50 eurų ir kokią nors dovanėlę ir nemato tame jokios gėdos. Jei eina su drauge tai nesukdamas galvos deda 100 eurų ir mano, jog tai yra pakankama suma. Šeimos narių vestuvėse Karoliui dar neteko dalyvauti, todėl teigia tokiu atveju tikriausiai pagalvotų apie didesnę sumą, tačiau jei kalbam apie draugus vaikinas nedaugžodžiauja ir teigia tikrai daugiau nesiruošiantis dėti į vokelį.

Kvietime nurodyta suma šokiravo. Ar reiktų išvis kvietime nurodyti pinigų sumą?

Portalo kalbinta Veronika laikosi dabar labai paplitusio įsitikinimo, jog reiktų dovanoti apie 100 eurų nuo žmogaus mažiausiai, jei einama su vaikais, tai tokiu atveju nuo suaugusiųjų reiktų dėti po 100 eurų, o nuo vaikų po 50 eurų, kas pašnekovės nuomone yra pakankama. Žinoma jei kalbama apie itin artimų žmonių vestuves tada reiktų įdėti didesnę pinigų sumą. Tačiau Veroniką labiausiai šokiravo prieš dvejus metus gautas kvietimas į vestuves, kuriame buvo nurodyta, kad dovanoti ne mažiau nei 500 eurų. Mano nuomone nepriimtina yra kvietime nurodinėti žmonėms kiek reikia dėti į vokelį, nes kiekvienas dovanoja pagal savo galimybes ir tikrai negalima taip daryti. Gavę tokį kvietimą mes su vyru nusprendėme neeiti į tokias vestuves, pareiškė moteris.

Sumų dydžiai vokeliuose nuostabos nesukėlė

Šių metų liepos mėnesį žiedus sumainę Andžejus ir Gabrielė teigia, kad sumos vokeliuose svyravo nuo 100 iki 300 eurų. Buvo vienas kitas vokelis ir su mažesne ar didesne suma. Vieni vokeliai buvo pasirašyti, todėl lengva buvo identifikuoti, kas kiek padovanojo, tuo tarpu kitus buvo sunkiau identifikuoti, o kai kurių ir išvis nepavyko nustatyti, kas dovanojo. Artimųjų vokeliuose buvo didesnės pinigų sumos, jaunosios ir jaunojo tėvai į vokelius įdėjo po 1000 eurų, kas yra visiškai normalu: tėvai visada vaikams naujos šeimos sukūrimo proga dovanoja didesnes pinigų sumas.

Pasitaiko ir tuščių vokelių

Šių metų rugpjūtį susituokę Tomas ir Evelina sutinka su prieš tai kalbintos poros skaičiais, jog sumos dydis svyruoja nuo 100 iki 300 eurų. Tėvai ir artimieji žinoma dovanojo daugiau, kai kuriuose vokeliuose buvo mažesnė pinigų suma. Visgi labiausiai nustebino, jog vienas vokas buvo tuščias. Vokas aišku buvo nepasirašytas, todėl taip ir nepavyko identifikuoti, kas padovanojo tuščią voką. Pašnekovų nuomone tai tikrai nėra normalu, tokiu atveju geriau išvis neeiti į vestuves, nes jei visgi pavyktų nustatyti, kas taip pasielgė tam žmogui tikrai turėtų būti gėda. Tačiau jaunavedžių teigimu nors tokie atvejai nėra dažni, pas pažįstamus taip pat pasitaikė atvejų, kai buvo įdėta tuščias vokas.

Taigi iš viso to galima daryti išvadą, jog sumos dydis priklauso nuo to pas ką einama į vestuves bei žinoma reikia įvertinti savo galimybes. Todėl vienareikšmiško atsakymo kiek reiktų dovanoti per vestuves nėra ir vargu ar kada bus.


Share via
Copy link
Powered by Social Snap