2021-12-03

Anglija trumpins karantino laikotarpį atvykstantiems iš užsienio

Į Angliją iš užsienio atvykstantiems keliautojams nuo gruodžio vidurio gali būti trumpinamas karantino terminas, antradienį pranešė Jungtinės Karalystės vyriausybė.

Šį pranešimą džiaugsmingai sutiko sunkumus išgyvenantis aviacijos sektorius.

Nuo gruodžio 15 dienos lėktuvais, keltais ar traukiniais į šalį atvykstantys keliautojai galės sutrumpinti savo karantinavimosi laikotarpį, jeigu jų testo dėl COVID-19 atsakymas bus neigiamas praėjus mažiausiai penkioms dienoms po atvykimo.

Šiuo metu į šalį atvykstantys asmenys privalo izoliuotis 14 dienų, Britanijai registravus daugiau nei 55 tūkst. mirčių, susijusių su koronavirusu – didžiausią skaičių tarp visų Europos šalių.

„Tai yra labai sveikintinas žingsnis, pradėsiantis tarptautinių kelionių atgaivinimo procesą ir JK aviacijos išjudinimą“, – sakoma oro vežėjų asociacijos „Airlines UK“ pareiškime, vyriausybei ruošiantis kitą savaitę atšaukti griežtus dėl koronaviruso įvestus apribojimus Anglijoje.

„Airlines UK“ pridūrė, jog norėtų „kuo greičiau“ sulaukti „testavimo prieš išvykimą arba savo šalyje tvarkos, kuri leistų saugiai atsisakyti būtinybės izoliuotis“.

Tam pritaria ir Britanijos pigių skrydžių bendrovės „EasyJet“ vadovas Johanas Lundgrenas (Johanas Landgrenas),

„Visada sakėme, kad efektyvaus karantino trukmę sutrumpinančio testavimo režimo įvedimas yra svarbus (veiksnys), paskatinsiantis žmones vėl keliauti“, – sakė jis pareiškime.

Numatoma, kad sušvelninus apribojimus, keleiviai patys turės iš anksto užsisakyti privatų patikrinimą ir karantinavimąsi.

Nuspręsiantys nesidaryti testo turės laikytis reikalavimo izoliuotis dviem savaitėms.

„Mūsų nauja testavimo strategija leis mums laisviau keliauti, pamatyti artimuosius ir vykti darbo kelionių į užsienį“, – sakė transporto sekretorius Grantas Shappsas (Grantas Šapsas).

„Suteikdami žmonėms pasirinkimo galimybę penktą dieną pasidaryti testą, mes taip pat remiame kelionių sektorių, atsigaunantį po pandemijos“, – nurodė jis.  

JK vyriausybė reguliuoja transporto politiką Anglijoje, o atskiros Škotijos, Velso ir Šiaurės Airijos administracijos leidžia atskirus potvarkius savo teritorijoms.

Savo poziciją Londonas pakeitė sulaukęs įrodymų, kad testas dėl COVID-19 po penkių izoliavimosi dienų „duoda realiai geresnių rezultatų“ nei testavimas vos atvykus.

Šią naują strategiją lydi finansinės paramos Anglijos komerciniams oro uostams planas.

„Aviacijos pramonė yra esminė mūsų ekonomikai – kuria darbo vietas ir skatina augimą“, – nurodė finansų ministras Rishis Sunakas (Rišis Sunakas).

„Naujas paramos oro uostams paketas drauge su nauja testavimo tvarka atvykstantiems iš užsienio padės sektoriui vėl pakilti, mums atsigaunant nuo pandemijos“, – nurodė iždo kancleris

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap