2021-11-29

Anglijos vandens valymo centre nugriaudėjus sprogimui žuvo 4 žmonės

Per galingą sprogimą nuotekų valymo centre netoli pietvakarinio Anglijos miesto Bristolio ketvirtadienį žuvo keturi žmonės, pranešė policija.

„Galime patvirtinti, kad yra keturi žuvusieji“, – sakė vyriausiasis inspektorius Markas Runacresas (Markas Ranakresas) iš Eivono ir Somerseto policijos pajėgų.

Kaip pranešama, sužalotas vienas asmuo, bet jo gyvybei pavojus negresia.

M. Runacresas sakė, kad incidentas su teroru nesusijęs, bet nesakė, kokia galėjo būti sprogimo priežastis.

Sprogimas „Wessex Water“ eksploatuojamame Bristolio vandens valymo centre įvyko silosinėje, kurioje laikomos kietosios organinės medžiagos, gautos po nuotekų valymo proceso, prieš jas perdirbant į organines trąšas, pridūrė pareigūnas.

Dėl sprogimo buvo pradėtas tyrimas bendradarbiaujant su Sveikatos ir saugos administracija.

Luke’as Gazzardas (Lukas Gazardas) iš Eivono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos teigė, kad incidentas buvo „labai sudėtingas“.

„Laimei, mūsų vietinė gaisrinė nelabai toli nuo čia, todėl komandos atvyko labai, labai greitai, – sakė jis. – Tai siaubingai liūdnas įvykis.“

Policija pranešė, kad trys aukos buvo „Wessex Water“ darbuotojai, o ketvirtoji – rangovas.

Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) sakė, kad „mūsų širdys yra su“ Eivonmuto tragedijos aukomis ir jų šeimomis.

„Labai nuliūdau sužinojęs, kad keturi žmonės prarado gyvybę dėl sprogimo vandens valymo centre Eivonmute“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė jis.

Eivono priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba pranešė, kad 11 val. 22 min. vietos (13 val. 22 min. Lietuvos) laiku ji gavo iškvietimą dėl galingo sprogimo Eivonmuto pramoninėje zonoje.

Eivonmutas yra įsikūręs netoli Bristolio, esančio apie 195 km į vakarus nuo Londono.

Liudininkas Jawadas Burhanas (Džavadas Berhanas) sakė matęs „sraigtasparnį, ieškantį dingusių žmonių“, ir kad policija uždarė kelią, vedantį į tą centrą.

„Išgirdau garsą, dirbu šalia to pastato kitame sandėlyje, – pasakojo jis. – Po 10 minučių pamačiau atskrendantį sraigtasparnį ir policiją.“

Kitas liudininkas Kieranas Jenkinsas (Kiranas Dženkinsas) britų transliuotojui BBC sakė, kad įvykus sprogimui jis buvo netoliese esančiame sandėlyje, ir pasakojo, kad pastatas „drebėjo, o mes tiesiogine to žodžio prasme stovėjome sukrėsti“.

„O po to mes žiūrėjome pro langus ir viskas, ką matėme, buvo bėgantys žmonės, – kalbėjo jis. – Nežinome, kas atsitiko. Tai buvo tikras šokas. Aš girdėjau sprogimą… mes nežinojome, kas vyksta.“

Policija patikino vietos gyventojus, kad po sprogimo „nebelikę visuomenės saugumo problemų“, tačiau paragino žmones vengti tos teritorijos.

Vietos parlamentaras Darrenas Jonesas (Darenas Džounsas) tviteryje parašė: „Džiaugiuosi, kad padėtis buvo suvaldyta ir vietos gyventojams nebėra jokios rizikos.“

„Vyks išsamus tyrimas, tačiau kol kas mes atiduodame pagarbą tiems, kurie šiandien nukentėjo ir prarado savo gyvybę“, – pridūrė jis

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap