2022-07-04

Aplinkosaugininkai nustatė ūkininką, dėl kurio išleistų srutų upėje gaišo žuvys

Aplinkosaugininkai nustatė ūkininką, dėl kurio išleistų srutų gegužės viduryje Jūros upėje išgaišo mažiausiai 120 kilogramų ešerių, kuojų, raudžių ir lydekų. 

Pasak Aplinkos apsaugos departamento, pranešimas apie tai, kad Tauragės rajono Pajūrio kaime ir Rietavo rajono Žadvainų kaime nuo upės jaučiamas srutų kvapas ir pastebėta nugaišusių žuvų, buvo gautas gegužės 12-osios naktį. Netrukus dėl įvykio pradėtas tyrimas. 

Tyrimo metu aplinkosaugininkai daugiausiai nudvėsusių žuvų aptiko ties Rietavo mieste esančiu parku, ieškant taršos šaltinio buvo patikrinta apie 20 kilometrų Jūros atkarpa nuo Rietavo turgaus iki Žadvainų kaimo. 

„Kadangi atkarpa ilga, o prieiti prie upės nelengva, nes pakrantė kai kur apaugusi krūmynais, paieškos buvo sudėtingos. Ypač didelį nerimą kėlė, kad išgaišo daug žuvų“, – pranešime cituojama Telšių aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė Renata Stankuvienė.

Neradę taršos šaltinio aplinkosaugininkai pradėjo tikrinti Jūros intakus ir netrukus nustatė, kad Ežerupio upelis yra užterštas dideliu kiekio skysto mėšlo bei aptiko taršos požymius 600 metrų ilgio upelio atkarpoje. 

„Išsiliejimo vieta – upelio kranto šlaitas – tvarkytas naudojant žemės ūkio techniką (gali būti, kad norint užmaskuoti srutų nutekėjimą). Nuo išsiliejimo vietos, žemiau pagal upelio vagą, upelio pakraščiuose, buvo užfiksuotas 600 metrų ruožas nusėdusio mėšlo. Apžiūroje dalyvavęs žemės ūkio bendrovės atstovas paaiškino, kad sklypas buvo tręšiamas skystu mėšlu įterpiant skystą mėšlą tiesiai į dirvą. Laukų tręšimui bendrovė perka paslaugą iš ūkininko“, – aiškino R. Stankuvienė. 

Tyrimo metu nustatyta, kad gegužės 11 dieną, perpumpuojant mėšlą įvyko avarija ir sprogo žarna, todėl srutos pateko į upelį, iš kurio pratekėjo į Jūrą. 

Aplinkosaugininkai taip pat išsiaiškino, kad dirvą tręšiančiam ūkininkui dirbantis žmogus avariją mėgino nuslėpti ir niekam apie ją nepranešė. 

Anot departamento, šiuo metu upelio valymo darbai jau baigti, o ūkininkas jau geranoriškai atlygino beveik 4 tūkst. eurų žuvų ištekliams padarytą žalą. 

Upelį užteršusiam ūkininkui taip pat bus surašytas administracinio nusižengimo protokolas už ūkinės veiklos vykdymą paviršiniuose vandens telkiniuose, pažeidžiant specialiąsias žemės naudojimo sąlygas

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap