2022-01-16

Aplinkosaugininkai tikrina, ar žiobriai žvejojami laikantis taisyklių

Šiandien Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio valdybos Panevėžio gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnai, tikrindami, ar žiobrius gaudantys žvejai mėgėjai laikosi taisyklių, surengė reidą.

„Žiobriai – vertingos žuvys, į mūsų upes iš jūros atplaukiančios neršti. Kadangi žiobriai plaukioja būriais, žvejams lengva juos gaudyti. Būtent todėl, norint apsaugoti šių žuvų išteklius, jų žvejybai ir taikomi apribojimai“, – sako Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyr. specialistas Marius Kazlauskas.

Taigi, pabrėžia aplinkosaugininkas, žvejams svarbu žinoti, kad vienos žvejybos metu galima pagauti ne daugiau kaip 5 kilogramus žiobrių.

„Atkreipiame dėmesį, kad kol kas žvejoti žiobrius galima, bet nuo gegužės 15 d. iki birželio 15 d., neršto laikotarpiu, juos gaudyti bus draudžiama“, – priduria M. Kazlauskas.

Viršijus sužvejoti leidžiamą limitą, žala žuvų ištekliams skaičiuojama už vienetą – už vieną neteisėtai pagautą žiobrį yra 100 eurų.

Jei pažeidimas padaromas leidžiamais mėgėjų žvejybos įrankiais, asmeniui gresia įspėjimas arba 10–60 eurų bauda.

Jei žvejojama draudžiamais įrankiais (pvz., tinklais), skiriama 120–300 eurų bauda.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dėkoja gyventojams už sąmoningumą ir apie pastebėtus gamtosaugos pažeidimus prašo pranešti tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap