2021-11-29

Astravo AE nuo sekmadienio vidurdienio nebegamina elektros: įvyko sprogimas

Praėjusią savaitę į energetikos sistemą įjungta Astravo atominė elektrinė (AE) nuo sekmadienio vidurdienio nebegamina elektros, BNS informavo Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“.

Jos gamyba neatnaujinta iki šiol, BNS sakė „Litgrid“ atstovė Jurga Eivaitė. Ji negalėjo pasakyti, kokios priežastys tai lėmė.

Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) teigia neturinti informacijos apie tai, kaip vysta Astravo AE energetinis paleidimas.

„Šiame etape, kaip ir kituose, bloko įranga ir sistemos yra išbandomos, testuojamos, jei nustatomi, šalinami defektai. Dėl leidimo tolimesniems etapams – bandomajam pramoniniam eksploatavimui – informacijos taip pat nesame gavę“, – BNS komentavo VATESI.

Elektros gamyba Astravo AE pradėta praėjusį antradienį, o savaitgalį Minskas informavo, kad pirmojo reaktoriaus galingumas padidintas iki 400 megavatų (MW). Iškart po prijungimo prie tinklo antradienį, Astravo AE veikė 250 MW galia.

Minskas tvirtina, kad bandymų programose numatyta, jog energetinio bloko galingumas bus palaipsniui didinamas iki projektinio – 1 190 MW, o pirmojo energetinio bloko paleidimas pramoninei eksploatacijai planuojamas 2021 metų pirmąjį ketvirtį.

Šeštadienį Minske taip pat surengta oficiali AE atidarymo ceremonija, kurioje dalyvavo ir autoritarinis Baltarusijos lyderis Aliaksandras Lukašenka.

Lietuva nutraukė prekybą baltarusiška elektra iš karto, kai tik ji pradėjo gaminti elektrą – lapkričio 3-ąją.

Tuo metu Latvija po Astravo AE įjungimo, pradėjo elektros prekybą su Rusija pagal naują metodiką, kurios iki šiol nepatvirtino Lietuvos reguliuotojas – Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT).

VERT trečiadienį pareiškė, kad Latvija ir Estija negali prekiauti elektra per savo jungtis su Rusija pagal naują trišalę Baltijos šalių metodiką, kol jos nepatvirtins visų trijų valstybių reguliuotojos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap