2021-12-05

B. Johnsonas: Anglijoje netrukus įsigalios mėnesio trukmės karantinas

Pasigirdus perspėjimams, kad nesugriežtinus šiuo metu galiojančių vietinių ribojamųjų priemonių, ligoninės jau per ateinančias kelias savaites bus perpildytos, Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas žengė ryžtingą žingsnį kovoje su COVID-19 ir šeštadienį paskelbė apie visoje Anglijoje įvedamą keturių savaičių trukmės karantiną.

Naujosiose griežtose taisyklėse, kurios įsigalios nuo ketvirtadienio, numatoma, kad žmonės privalo likti namuose, išskyrus atvejus, susijusius, pavyzdžiui, su darbu, studijomis ar sportavimu, o visos parduotuvės, išskyrus būtiniausių prekių, bus uždarytos.

Kitaip negu per kelis mėnesius trukusį karantiną šių metų pradžioje, mokyklos, kolegijos ir universitetai Jungtinėje Karalystėje toliau veiks.

Visgi kavinės, barai ir restoranai bus uždaryti ir bus leidžiama tik prekiauti maistu išsinešimui, o visos laisvalaikio ir pramogų vietos bei nebūtinų prekių parduotuvės bus uždarytos.

Planuojama, kad apribojimai galios iki gruodžio 2 dienos.

„Dabar pats laikas imtis veiksmų, nes nėra jokios kitos alternatyvos“, – kalbėjo B. Johnsonas spaudos konferencijoje Downing gatvėje, surengtoje po tą pačią dieną vykusio ministrų kabinėto posėdžio, kuriame buvo patvirtintas naujasis veiksmų planas.

„Turime išlikti nuolankūs gamtos akivaizdoje. Deja, mūsų šalyje, kaip ir didžiojoje Europos dalyje, virusas plinta dar greičiau nei buvo prognozuota blogiausiame mūsų mokslinių patarėjų parengtame scenarijuje“, – pridūrė jis.

Didžiosios Britanijos premjeras pirmadienį pristatys parlamentui naujas priemones, įskaitant finansinės paramos programos išplėtimą, skirtą padėti įmonėms dar vieną mėnesį – iki gruodžio – mokėti atlyginimus darbuotojams.

Įstatymų leidėjai dėl šių priemonių balsuos trečiadienį.

Griežtesnių priemonių imamasi COVID-19 užkrato atvejų skaičiui Jungtinėje Karalystėje viršijus milijoną. Šeštadienį šalyje užregistruota beveik 22 000 naujų infekcijos atvejų, o hospitalizuotų ligonių skaičius padidėjo 1 239 – tai didžiausias paros prieaugis nuo balandžio pabaigos.

Vyriausybės moksliniai patarėjai perspėjo, kad COVID-19 paplitimas ir susijęs hospitalizavimo bei mirčių skaičius auga sparčiau nei numatyta blogiausiose prognozėse.

Tuo tarpu Anglijos vyriausiasis sveikatos apsaugos pareigūnas Chrisas Whitty (Krisas Vitis) teigė, kad, išliekant dabartinei tendencijai, ligoninių intensyviosios terapijos skyriai ir plaučių ventiliacijos aparatų pajėgumai gali būti išsemti iki gruodžio pradžios.

JK vyriausybės vyriausiasis patarėjas mokslo reikalams Patrickas Vallance’as (Patrikas Volansas) pažymėjo, jog mirčių skaičius gali būti dvigubai didesnis nei per pirmąją pandemijos bangą.

Didžioji Britanija jau dabar yra viena iš labiausiai nukentėjusių Europos šalių, o bendras COVID-19 sukeltų mirčių skaičius, paskelbus apie 326 naujausias mirtis, priartėjo prie 47 000.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Share via
Copy link
Powered by Social Snap