2021-10-20

Be elektros liko 55 tūkstančiai gyventojų, ESO siunčia pajėgas

Naujausiais, sausio 27 d. 8 val., „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenimis, dėl iškritusio gausaus šlapio sniego visoje Lietuvoje be elektros yra apie 55 tūkst. namų ūkių. Daugiausiai skirstomojo elektros tinklo gedimų fiksuojama Vilniaus ir Utenos regionuose. Vartotojų be elektros regionuose skaičius:

  • Vilniaus regione apie 19 tūkst.
  • Utenos regione apie 16 tūkst.
  • Kauno regione apie 8,3 tūkst.
  • Alytaus regione apie 7 tūkst.
  • Panevėžio regione apie 2,6 tūkst.

Kituose šalies regionuose snygis ir gedimų skaičius mažesnis.

ESO atsiprašo visų vartotojų dėl patiriamų nepatogumų ir dėkojame už supratimą.

NORIMTIES PRANEŠTI APIE GEDIMĄ

  • Svarbu suprasti, kad gedimų šalinimas gali užtrukti
  • Pasitikrinti, ar apie gedimą žinome, galima gedimų žemėlapyje
  • Gedimus kviečiame registruoti internetu, ESO svetainėje

Pasitikrinti ar ESO žino apie gedimą galima žemėlapyje www.eso.lt/zemelapis. Apie jau žinomus gedimus klientams siunčiamos trumposios žinutės, kurias gavus gedimo registruoti nebereikia. Jei gyventojai nori pranešti apie gedimą, raginame tai daryti per ESO svetainę, specialią formą: https://www.eso.lt/lt/eso-kontaktai/registruoti-gedima.html.

Gyventojus informuojame, kad jei jau vieną kartą jie pranešė apie gedimą, antrą kartą jokiais kanalais jo kartoti nereikia – ESO žino ir fiksuoja gyventojo pranešimą apie gedimą.

Viso, nuo sausio 25 d., elektros energijos tiekimas atnaujintas 250 tūkst. klientų (įskaitant trumpalaikius, iki 3 min., trunkančius gedimus).

Gedimai nuo ryto šalinami toliau – ESO specialistai dirba pilnu pajėgumu, kad elektros tiekimas būtų atstatytas kuo operatyviau. Pajungti beveik visi įmanomi pajėgumai, pasitelktos papildomos pajėgos iš kitų regionų kur gedimų nėra arba jų ženkliai mažiau – šį rytą prie snygio sukeltų gedimų šalinimo dirba maždaug 250 brigadų.

Tačiau, nepaisant visų dedamų pastangų, elektros atstatymas užtruks. Atsiprašome visų vartotojų dėl patiriamų nepatogumų, labai prašome supratingumo ir kantrybės.

Didžiausias prioritetas yra tiems gyventojams, kurie be elektros ilgiausiai

ESO nuosekliai bendrauja su vietos seniūnijomis ir esant galimybei prašo prisidėti, kad šios padėtų nuvalyti sniegą itin sunkiai pasiekiamose gedimo vietose.

Situacija yra ypač sudėtinga dėl to, kad krentantis sniegas yra šlapias ir dėl didelio sniego kiekio. Pabrėžiame, kad remonto darbus trukdo ir faktas, kad kai kur technika iki gedimų tiesiog neprivažiuoja per sniegą. Situacija apsunkinta dėl to, kad snygis nesibaigia, net po visos dienos darbo vėl tose pačiose linijose miškuose yra nutrūkimai.

Atkreipiame dėmesį, kad skirtingiems klientams gali skirtis tiekimo linijos, gedimo sudėtingumas. Tai viena iš priežasčių, kodėl vieniems gyventojams toje pačioje gyvenvietėje atstatome elektros tiekimą greičiau, nei kitiems.

Dingus elektrai vartotojams gedimą rekomenduojame registruoti specialioje formoje arba prisijungus ESO savitarnoje.

Primename, kad elektros energijos tiekimo sutrikimų priežastis – toliau krentančio šlapio sniego apdraba, kuri kaupiasi ant medžių. Neatlaikę sniego svorio medžiai ar jų šakos lūžta ir virsta ant skirstomojo elektros tinklo oro linijų. Pagrindiniai gedimai yra nutrūkę laidai ir medžiai ant linijų, taip pat pavieniai atvejai kai nulaužtos net elektros linijos atramos.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap