2022-08-10

Bedarbiai statusą galės atnaujinti du kartus per pusmetį

Seimo komitetai remia siūlymą bedarbio statusą ir nutrauktą nedarbo išmokos mokėjimą atnaujinti du kartus per pusmetį. Dabar tai galima padaryti tik vieną kartą, Naujai tvarkai iš biudžeto reikės 0,5 mln. eurų. 

Tokiai Nedarbo socialinio draudimo įstatymo pataisai šią savaitę pritarė Seimo Biudžeto ir finansų komitetas.  

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinio draudimo skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinauskas sako, kad pakeitimas bus naudingas žmonėms, kurie per koronaviruso pandemijos laikotarpį pabandė dirbti, bet tai jiems nepavyko ir teko grįžti į bedarbių gretas. 

„Ta problema iškilo esant pandemijai, kai žmonės, kurie neteko darbo ir kreipėsi bedarbio išmokų, po to pradėjo dirbti atsitiktinius darbus, darbdaviai priiminėjo pagal neterminuotas sutartis“, – komitete aiškino V. Kavaliauskas.   

„Kad žmogus kabintųsi į darbą ir nepiktnaudžiautų ir tos nedarbo išmokos nepratęstų mokėjimo praktiškai iki trijų metų – įsidarbina, padirba 10 dienų, po to grįžta į nedarbo sistemą“, –  tvirtino ministerijos atstovas.  

Dabar įstatymas leidžia bedarbio statusą žmogui per pusę metų atnaujinti vienintelį kartą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap