2022-01-17

Buvęs Nausodžio seniūnas pripažintas kaltu dėl korupcinių nusikaltimų

Šiandien Klaipėdos apygardos teismas sutiko su valstybinį kaltinimą palaikiusio Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroro pozicija ir buvusį Nausodžio seniūnijos seniūną D. P. pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo, sukčiavimo ir dokumentų klastojimo. Teismas nuteistajam skyrė 10 tūkst. eurų baudą ir atėmė teisę penkerius metus dirbti valstybės tarnyboje.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos tirtos bylos duomenimis, buvęs seniūnas, pasinaudodamas tarnybine padėtimi, gavo asmeninės naudos, suklastojus pavaldaus darbuotojo darbo laiko apskaitos žiniaraščius ir tokiu būdu Plungės rajono savivaldybės lėšomis apmokėjęs įvairius statybos ir ūkio priežiūros darbus jam priklausančioje sodyboje. Dėl to Plungės rajono savivaldybės administracija patyrė turtinę žalą.

Teismas visiškai tenkino byloje pateiktą civilinį ieškinį ir iš nuteistojo Plungės rajono savivaldybės administracijos naudai priteisė atlyginti didesnę nei 1400 eurų žalą.

Ikiteisminį tyrimą kontroliavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras, o jį atliko STT Klaipėdos valdyba.

Nuosprendis per 20 dienų nuo nuosprendžio paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap