2022-01-17

Chaosas ir kritinė padėtis sveikatos apsaugos sistemoje: medikai ignoruojami?

Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas atsisakė sušaukti neeilinį Seimo sveikatos reikalų komiteto posėdį. Jame Seimo opozicinėms LVŽS, LSDP, Darbo partijos frakcijoms bei mišriai Seimo narių grupei priklausantys sveikatos reikalų komiteto nariai ragino apsvarstyti problemas, kilusias medikų profsąjungoms bandant derėtis dėl Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos šakos kolektyvinės sutarties, dėl kurių medikai jau prabilo apie galimus streikus.

„Nei Sveikatos apsaugos ministerija, nei Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas neturi laiko medikams. Vieni imituoja derybas, antrasis – dangsto derybų imitatorius ir nešaukia komiteto posėdžio, nors yra akivaizdu – stovime ant medikų streikų slenksčio. Delsti negalima. Dėl to su kolegomis iš LSDP ir Darbo partijos frakcijų bei mišrios grupės į komiteto pirmininką ir ministrą kreipiamės viešu pareiškimu“, – sako buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Opoziciją atstovaujančių Seimo narių pareiškimą pasirašė Aurelijus Veryga, Asta Kubilienė, Rimantė Šalaševičiūtė, Orinta Leiputė, Vaida Giraitytė, Remigijus Žemaitaitis.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap