2022-11-26

Cigarečių gabenimas baigėsi sulaikymu: teks susimokėti tūkstantines baudas

Švenčionių rajone pasieniečių surengtoje pasaloje įkliuvo keturi vyrai, gabenę kontrabandinius rūkalus. Trims nešikams teks atsakyti už teisės aktų pažeidimą, o kitiems teks susimokėti tūkstantines baudas.

Penktadienio vidurdienį Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Vilniaus pasienio rinktinės Adutiškio pasienio užkardos pareigūnai Švenčionių rajone, Lazdinių ežero pakrantėje, rado krūmuose paslėptus ryšulius, kurie buvo aptraukti polietileno plėvele. Pareigūnai nusprendė būtent čia surengti pasalą ir pabandyti pričiupti cigarečių gabentojus su įkalčiais.

Praėjus beveik pusei paros VSAT pareigūnai aptiko nuo Lazdinių kaimo ežero pakrante besiartinančius du asmenis. Kiti du vyrai pastebėti atplaukiant gumine valtimi.

Pareigūnai, palūkėję kol stebimi asmenys prisiartins prie ryšulių ir juos ims gabenti, reagavo itin greitai – sulaikyti visi nešikai.

Tai buvo 34 – erių ir 26 – erių Švenčionių rajono, 36 – erių Vilniaus miesto ir 25 – erių Šalčninkų rajono gyventojai. Pastebėta, kad net trys iš sugautų vyrų neturi privalomų pasienio ruože asmens dokumentų.

Ryšuliuose rasta 2 tūkstančiai pakelių cigarečių “Fest”. Visi pakeliai su Baltarusijos akcizo ženklais.

Ketveriukė nubausta pagal administracinę teisę, o už nelegalų prekių pernešimą gresia baudos nuo 5200 iki 6000 eurų. O už dokumentų neturėjimą trims vyrams bus pritaikyti įspėjimai arba baudos.

Pasibaigus apklausai asmenys paleisti. Gabentos cigaretės bei guminė valtis vis dar saugomos Adutiškio pasienio užkardoje.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap