2022-11-26

Dėl nelegalaus cigarečių gabenimo traukinyje pradėtas ikiteisminis tyrimas

Krovininiame traukinyje, kuris vyko iš Klaipėdos jūrų uosto, Radviliškio rajone Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) aptiko didelį kontrabandinių cigarečių krovinį. Apie 26 tūkst. pakuočių buvo paslėptos viename sąstato vagone įkurtose slėptuvėse.

Sekmadienį VSAT Pagėgių rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus bei Specialiosios paskirties skyriaus Pagėgių komandos pareigūnai, veikdami išvien su AB “Lietuvos geležinkeliai” darbuotojais, Radviliškio rajone įkurtoje Jonaitiškių geležinkelio stotyje patikrino iš Klaipėdos jūrų uosto į Baltarusiją važiavusį krovininį traukinį.

Pasieniečiai jau buvo gavę žinių, kad šis sąstatas gali gabenti nelegalius krovinius. Viename iš vagonų įrengtose slėptuvėse VSAT darbuotojai rado 25 940 pakelių cigarečių “Minsk Capital QS”, pažymėtų baltarusiškais akcizo ženklais.

Šis traukinys per Lietuvą į Klaipėdą iš Baltarusijos gabeno trąšas. Pasieniečiai sąstatą patikrino šiam grįžtant iš uostamiesčio.

Dėl negalimo disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. VSAT pareigūnai vis dar aiškinasi įvykio aplinkybes.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap