2021-12-05

Didmiesčių darželiai negauna ekologiškų ūkininkų išaugintų produktų

Didžiųjų miestų darželiuose vaikai nemaitinami ekologiška vietos  ūkininkų užauginta produkcija, rašo „Vakarų ekspresas“.  

Pasak Lietuvos ekologiškų ūkių asociacijos pirmininko Sauliaus Daniulio, Žemės ūkio ministerijos nuo 2019 metų vykdomoje programoje, pagal kurią vietos ūkininkų užaugintą produkciją vartojantys darželiai gali pretenduoti į finansavimą, šiemet dalyvauja tik po iš vieną Vilniaus ir Kauno rajono darželį.

Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė sako, kad nėra tinkamos logistikos ir informacijos, kas konkrečiai tokius ekologiškus produktus gali tiekti. Ūkininkams, gyvenantiems toliau nuo miesto, neapsimoka savo produkciją kiekvieną dieną vežioti į miestą, o ir patys ūkininkai, jos teigimu, nėra pasiruošę dalyvauti šiame projekte.

Paraiškas dalyvauti šioje programoje šiemet pateikė 30 Lietuvos darželių.

Vienam vaikui per mėnesį skiriama 20 arba 17 eurų parama, jei įstaigos, siekiančios gauti paramą, įsipareigoja per visą paramos laikotarpį vaikams maitinti įsigyti ne mažiau kaip 60 arba 50 proc. pagal kokybės sistemas pagamintų produktų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap