2022-08-13

Drama Kybartuose: pasieniečiai gelbėjo ant bėgių užstrigusi automobilį ir jo vairuotoją

Kybartų pasieniečiai išgelbėjo automobilį „VW Passat“ ir jį vairavusią Vilkaviškio rajono gyventoją. Mašina Kybartų miestelyje užstrigo geležinkelio pervažoje, o po minutės kitos per ją  turėjo pravažiuoti krovininis sąstatas.

Ketvirtadienį VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Kybartų pasienio užkardos  pareigūnai tarnybiniu visureigiu „Toyota Land Cruiser“ važiavo Kybartų pakraštyje esančia gatve. Per ją eina geležinkelio linija.

Ant geležinkelio pervažos jie pamatė stovintį automobilį „VW Passat“. Kaip vėliau paaiškėjo, jį vairavusi 69-erių Vilkaviškio rajono gyventoja važiuodama per  pervažą per daug suktelėjo į dešinę. Mašina slystelėjo nuo važiuojamosios betoninės dalies, todėl buvo prakirsta priekinė dešinioji padanga. Automobilio priekinė dalis nusėdo ant pervažos, o „VW Passat“ užstrigo ant betono ir bėgių.

Kybartų užkardos pasieniečiai žinojo, kad netrukus čia turi važiuoti krovininis traukinys. Iššokę iš savo „Toyota Land Cruiser“ jie išgirdo iš netoliese esančios geležinkelio stoties ataidėjusį pranešimą, kad į Kybartus jau atvyksta krovininis sąstatas. Nuo Vilkaviškio pusės judėjęs traukinys tuoj tuoj turėjo kirsti pervažą su įstrigusiu automobiliu.

VSAT pareigūnai iškart apie incidentą informavo Kybartų geležinkelio stoties budėtoją, kad šis įspėtų mašinistą, o patys šoko nuo bėgių stumti ant pervažos pakibusį „VW Passat“. Deja, jiems to padaryti nepavyko nei rankomis, nei prikabinus trosą prie savo visureigio. Mat „VW Passat“ tvirtai rėmėsi į betoną.

Po kelių akimirkų prie pervažos atskubėjo dar vienas Kybartų pasieniečių ekipažas ir atbėgo keli vietiniai gyventojai. Vienas pasienietis liko prie „Toyota Land Cruiser“ vairo, o likusieji VSAT pareigūnai su vietos gyventojais rankomis pakėlė „VW Passat“ priekinę dalį. Tuomet šį automobilį trosu VSAT visureigis nutraukė nuo pervažos į saugią vietą.

Paskutines šios gelbėjimo operacijos akimirkas stebėjo ir prie pervažos lėtai priartėjusio krovininio sąstato mašinistas. Jis likus kelioms minutėms kelio iki Kybartų geležinkelio stoties spėjo gauti pranešimą apie įstrigusį automobilį, todėl laiku sumažino greitį ir nenumušė  „VW Passat“.

Po šios dramos nelaimės išvengusi vairuotoja Kybartų pasieniečius apdovanojo pačiais gražiausiais padėkos žodžiais.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap