2022-05-19

Du asmenys prisiunguriavo už 7000 eurų

Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami aplinkosauginę akciją „Ungurys“, sulaikė du asmenis, kuriems ungurių žvejyba Dūkšto ežere (Ignalinos r.) kainuos apie 7000 eurų.

Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai savaitgalį pastebėjo Dūkšte medine valtimi plaukiojančius ir įtartinai besielgiančius asmenis. Ežero pakrančių nendrynuose jie tikrino draudžiamus šiame ežere naudoti žvejybos įrankius – ežerines gaudykles.

Krante su 14 ungurių sulaikyti asmenys aplinkosaugininkams paaiškino, kad žuvis sugavo teisėtai žvejodami ungurinėmis gaudyklėmis upeliuose, o Dūkšto ežere tik laikė varžoje, kad jie išliktų gyvybingi.

Tokiais pasiteisinimais nepatikėję pareigūnai nedelsdami nuplaukė į vietas, kuriose matė „žvejojančius“ asmenis. Nors buvo rastos ir ištrauktos šešios profesionaliai pagamintos ir pastatytos ežerinės gaudyklės, pažeidėjai neigė savo kaltę, atsisakė bendradarbiauti ieškant ir ištraukiant gaudykles.

Asmenims surašyti administracinio nusižengimo protokolai, abiem gresia po 120–300 eurų baudą, žvejyboje naudotos gaudyklės ir valtis paimta kaip pažeidimo padarymo įrankiai ir priemonės.

Padaryta žala gamtai įvertinta 6720 eurų.

Pareigūnai taip pat patikrino kitas ežero vietas, kuriose galimai plaukiojo minimi asmenys. Buvo rasta dar 16 to paties tipo ežerinių gaudyklių. Jos iš ežero ištrauktos ir paimtos kaip draudžiami naudoti bešeimininkiai žvejybos įrankiai.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap