2022-08-13

Du policijos automobilius taranavusiam, girtam panevėžiečiui gresia iki 5 metų nelaisvės

Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras Paulius Jasiukaitis surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą dėl svetimo turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu bei vairavimo esant neblaiviam. Į teisiamųjų suolą sės 36 metų panevėžietis T. R., kuris bėgdamas nuo pareigūnų apgadino du policijos automobilius, o sulaikytas į alkoholio matuoklį pripūtė 2,06 promilės.

Apie įtartinai vairuojantį, galimai neblaivų vairuotoją Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo pranešimą šių metų sausio 22 dienos vakarą. Netrukus patruliai nurodytą automobilį Audi A6 vokiškais registracijos numeriais pastebėjo įvažiuojantį į Panevėžį.

Stabdomas policijos, Audi vairuotojas nestojo. Pareigūnams jį ėmus vytis, bėglys kliudė policijos automobilį „Volkswagen Caddy“ ir nuvažiavo tolyn. Po kiek laiko Audi taranavo kitą tarnybinį automobilį – mikroautobusą „Volkswagen Transporter“.

Bėglys buvo sulaikytas Kupiškio rajone po maždaug valandą Panevėžio mieste bei rajone vykusių gaudynių. Pamatęs ant kelio pareigūnų ištiestą specialią priemonę, vadinamąjį „ežį“, Audi vairuotojas sustojo, bet po to dar kartą tyčia trenkėsi į jau apdaužytą policijos „Volkswagen Caddy“ ir buvo sulaikytas.

Sulaikius bėglį paaiškėjo, kad nuo policijos bėgo panevėžietis T. R. Vyras nėra įgijęs teisės vairuoti automobilį ir buvo neblaivus. Jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis. T. R. keliolika kartų teistas Lietuvoje ir įvairiose užsienio šalyse, o pastarąjį kartą į laisvę iš įkalinimo įstaigos išleistas prieš kiek daugiau nei mėnesį iki incidento.

Dėl šio įvykio pradėtą ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio AVPK Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras P. Jasiukaitis.

Policijos automobiliams padaryta žala vertinama 2 tūkst. 695 eurais. Pasak prokuroro P. Jasiukaičio, kaltinamasis dėl vairavimo, kai nustatomas daugiau nei 1,5 promilės girtumas ir dėl svetimo turto sugadinimo visuotinai pavojingu būdu savo kaltę pripažįsta. Jis teigia taip pasielgęs, nes buvo apsvaigęs nuo alkoholio.

Baudžiamasis kodeksas už šias nusikalstamas veikas numato baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap