2021-12-05

Dviračių lenktynės Kaune: laikini eismo apribojimai užtikrins daugiau erdvės sportininkams

Šį sekmadienį geriausi šalies plento dviratininkai ir mėgėjai vienuoliktą kartą rinksis į kasmetines Kauno dviračių lenktynes. Sportininkai varžysis žiedinėje beveik kilometrų ilgio trasoje pačiame miesto centre. Varžybų metu bus uždarytas M. K. Čiurlionio tiltas ir didžioji dalis Europos prospekto, taip pat apribotas eismas aplinkinėse gatvėse.

Nuo mėgėjų iki profesionalų

„Laukia išties įspūdingas renginys, nes Kauno trasoje su paprastais dviračių mėgėjais ir sportininkais susitiks daugkartinis Lietuvos plento dviračių čempionas Gediminas Bagdonas, Lietuvos treko čempionė Olivija Baleišytė, kiti tituluoti Lietuvos dviratininkai ir veteranai“, – pasakojo lenktynių organizatorius, VšĮ „Dviratai“ valdybos narys Linas Vainius.

Pirmieji lenktynių trasą išbandys aktyvaus laisvalaikio ir dviračių mėgėjai. Mėgėjų lenktynės – 2 ratai (15,6 km) į trasą sukvies norinčius išbandyti savo jėgas dviračių sporte. Dviračių klubų sportininkai, sporto mokyklų dviratininkai ir veteranai lenktyniaus 5 ratus – viso 39 km.

Pajėgiausi atletai varžysis 70 km – 9 ratų distancijose. Čia rungtyniaus Lietuvos plento moterų rinktinė, šiuo metu stipriausia „Klaipėda Cycling team“ komanda kartu su „Velopeak Hunters“, „Dviratai-Daistatus“, „Colibri Cycling“, „Impuls racing team“, „Nikeliuotas špykis“, „Velomanai team“, „Sportomanai team“ ir kitų ekipų dviratininkais iš visos Lietuvos.

„Dviratininkai Kaune išsidalins greičiausių vyrų ir moterų lenktynių nugalėtojų taures ir 22 komplektus medalių. Sporto šventės dalyviai taip pat namo grįš namo su atminimo medaliais“, – sakė L. Vainius.

Numatomi eismo ribojimai

Lenktynių metu nuo 7 iki 18.30 val. bus uždarytas eismas M. K. Čiurlionio tiltu ir Europos pr. atkarpoje nuo M. K. Čiurlionio tilto iki Veiverių gatvės. Taip pat bus dalinai atitverta atkarpa Karaliaus Mindaugo pr., Prietilčio g., Kaunakiemio g., važiuojant link tilto.

Autobusai ir maršrutiniai autobusai važiuos pagal pakeistą grafiką. Daugiau informacijos apie pasikeitusius viešojo transporto grafikus: bit.ly/eismo-ribojimai-rugpjucio9.

Renginio organizatoriai kviečia žiūrovus ir sirgalius stebėti varžybas Europos pr. įkalnėje, ant M. K. Čiurlionio tilto ir prietilčiuose į O. ir H. Minkovskių g. bei prie starto-finišo vietos.

Tęsiama dviračių revoliucija

„Sekmadienį vyksiančios lenktynės jau tapusios tikra kasmetine Kauno tradicija. Tai yra dar vienas puikus įrodymas, jog Kaunas turi tvirtą ryšį su dviračių mylėtojais ir šios sporto šakos entuziastais“, teigė Kauno miesto tarybos narė, Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkė Karolina Žekaitė.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap