2022-05-16

E. Macronas neslepia: šis karas užsitęs ir sukels didžiules krizes su ilgalaikiais padariniais mums visiems

Pasaulis turi pasiruošti ilgam karui tarp Rusijos ir Ukrainos, Maskvai pradėjus įsiveržimą į savo provakarietišką kaimynę, šeštadienį perspėjo Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas).

„Šįryt galiu pasakyti jums vieną dalyką – kad šis karas užsitęs“, – per kasmetinę Prancūzijos žemės ūkio mugę sakė E. Macronas.

„Ši krizė tęsis, šis karas tęsis, ir visos su tuo susijusios krizės sukels ilgalaikių padarinių. Privalome būti pasiruošę“, – perspėjo prezidentas.

E. Macronas sutrumpino savo apsilankymą parodoje, kuri paprastai būna vienas pagrindinių įvykių Prancūzijos politiniame kalendoriuje, kad galėtų toliau spręsti krizę, sukeltą Rusijos invazijos.

„Į Europą sugrįžo karas – tai vienašališkai pasirinko [Rusijos] prezidentas [Vladimiras] Putinas. Esant tragiškai humanitarinei padėčiai [Ukrainos] žmonės priešinasi, o Europa palaiko ir priešinasi kartu su Ukrainos žmonėmis“, – kalbėjo E. Macronas.

E. Macronas dar kartą sušaukė gynybos tarybą, sudarytą iš pagrindinių ministrų ir kariuomenės bei saugumo tarnybų pareigūnų, padėčiai Ukrainoje aptarti. Posėdis įvyks 17 val. vietos (18 val. Lietuvos) laiku, nurodė Eliziejaus rūmai.

Karas Ukrainoje ir sankcijos Rusijai gali pakenkti kai kuriems specifiniams Prancūzijos sektoriams, ypač vyno pramonei. E. Macronas pažadėjo parengti „atsparumo planą“, kad padėtų žemdirbiams atlaikyti krizę.

Prancūzijos lyderis buvo vienas svarbiausių veikėjų, mėginusių užkirsti kelią konfliktui. Jis ne kartą kalbėjosi su V. Putinu ir JAV prezidentu Joe Bidenu (Džo Baidenu).

Karas Ukrainoje prasidėjo Prancūzijai ruošiantis balandį vyksiantiems prezidento rinkimams.

Prognozuojama, kad E. Macronas bus perrinktas antrai kadencijai. Oficialų pranešimą apie savo balotiravimąsi jis atidėjo iki paskutinės minutės, tačiau privalo užsiregistruoti kaip kandidatas iki kovo 4 dienos

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap