2022-12-04

Ekonomistas įspėja: dabartinis kainų augimas tik pradžia, kainos gali pasiekti dar nematytas aukštumas

Statistikams paskelbus, kad vasarį metinė infliacija Lietuvoje siekė 14,2 proc., o mėnesio – 1,8 proc., „Luminor“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas, anksčiau prognozavęs, kad infliacija piką pasieks ir ims mažėti kovą, dabar sako, kad karas Ukrainoje iš esmės keičia prognozes. 

„Sulig kiekviena diena infliacijos pikas tolsta dėl Rusijos invazijos į Ukrainą, nes išaugo energetinių išteklių kainos, dujų ir ypatingai naftos, o dar ir euras susilpnėjo. Dėl to „Brent“ naftos kaina eurais yra didžiausia istorijoje ir siekia 71 euro centą už litrą – anksčiau šis rekordas buvo pasiektas 2012 metais, kai kainavo 60 centų. Galima pasidžiaugti tik tiek, kad elektra nebrango arba brango nežymiai“, – BNS sakė Ž. Mauricas.

Jo manymu, infliacija artimiausiu metu gali dar labiau augti, tai liudija pasaulinės kviečių kainos didėjimas ir stringančios tiekimo grandinės.

„Smarkiai padidėjo kviečių kaina, dėl karo stringa tiekimo grandinės, auga neapibrėžtumas, matyt, bus daugiau skatinimo iš Europos Sąjungos – daug veiksnių susideda į krūvą, jie suponuoja, kad galime turėti dar didesnę infliaciją“, – kalbėjo ekonomistas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Share via
Copy link
Powered by Social Snap