2022-12-04

Estijos policijos vadas: sprendimas suteikti leidimą ginklui šaudynes surengusiam asmeniui buvo lengvabūdiškas

Estijos policijos ir pasienio apsaugos departamento generalinio direktoriaus Elmaro Vacherio teigimu leidimo ginklui 2017 metais suteikimas asmeniui, kuris įtariama surengė šaudynes Lihulos mieste ir nužudė du žmones bei dar tris sužeidė, yra mažų mažiausiai lengvabūdiškas.

Estijos policijos vadovo nuomone šaudynes surengusiam asmeniui, žiūrint iš šio savaitgalio įvykių perspektyvos, tikrai 2017 metais neturėjo būti išduotas leidimas ginklui. Tačiau tuo metu panašu policija išduodama leidimą ginklui elgėsi lengvabūdiškai.

Jo teigimu asmenys, kurie praeityje yra įvykdę nusikaltimus, panaudodami ginklą ar sprogmenis, niekada neturėtų gauti leidimo laikyti ir nešiotis šaunamąjį ginklą.

Šaulio paieškai buvo mestos didžiulės policijos pajėgos. Suėmus įtariamąjį iš viso pas jį buvo rasti 4 šaunamieji ginklai. Vienas buvo rastas automobilyje, du ginklai buvo rasti miške, kuriuos įtariamasis greičiausiai bandė paslėpti ir vienas jo namuose.

Policija atlikusi įtariamo šaulio apklausą, deja nesugebėjo išsiaiškinti jo motyvų. Taip pat nustatyta, kad jis vartojo alkoholį be to greitieji testai nustatė psichotropinių ar narkotinių medžiagų pėdsakus organizme.

Primename, jog birželio 6 dienos vakarą Estijos pietvakariuose esančiame Lihulos mieste 32 – ejų metų vyras sukėlė avariją prie degalinės bei pasišalino iš įvykio vietos. Po to tas pats vyra grįžo ir pradėjo šaudyti į žmones. Šaulio kulkos pakirto motociklo vairuotoją, vėliau šaulys pradėjo šaudyti į automobilį, kuriame buvo vyras su moterimi bei trys mažamečiai vaikai. Nuo patirtų sužalojimų mirė moteris. Taip pat nukentėjo vyras ir du vaikai. Jie šiuo metu yra gydomi reanimacijoje, vieno iš vaikų būklė yra itin sunki.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap