2022-05-18

Europa klausia, kas bus kitas Rusijos taikinys: pareigūnai pateikė atsakymus

Kai kurios Europos šalys, stebėdamos brutalų Rusijos karą Ukrainoje, baiminasi, kad gali tapti kitu Maskvos taikiniu.

Vakarų pareigūnai sako, kad labiausiai pažeidžiamos gali būti NATO ar Europos Sąjungai nepriklausančios šalys, įskaitant Ukrainos kaimynę Moldovą ir Rusijos kaimyną Sakartvelą, anksčiau priklausiusius Sovietų Sąjungai, taip pat Balkanų valstybes Bosniją ir Kosovą.

Tačiau analitikai įspėja, kad Maskvos tiesioginės karinės intervencijos ar bandymų destabilizuoti politinę padėtį pavojus gali kilti net NATO narėms, tokioms kaip Rusijos pašonėje esančios Baltijos valstybės ir Juodkalnija.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas „nuo pat pradžių sakydavo, kad kalba ne vien apie Ukrainą“, pažymėjo Michalas Baranowskis (Michalas Baranovskis), JAV strateginių studijų centro „German Marshall Fund“ (GMF) Varšuvos biuro direktorius.

„Jis pasakė mums, ką nori daryti, kai pateikė savo reikalavimus, apimančius vyriausybės Kyjive pakeitimą… Jis taip pat kalbėjo apie NATO rytinį sparną ir likusią Rytų Europos dalį“, – interviu naujienų agentūrai AP sakė M. Baranowskis.

Ukrainai atkakliai priešinantis prieš dvi savaites pradėtam Rusijos puolimui, M. Baranowskis sakė, kad „dabar ne visai aišku, kaip jis sieks savo kitų tikslų“.

Tačiau JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) administracija puikiai supranta didelį susirūpinimą Rytų ir centrinėje Europoje, kad karas Ukrainoje gali būti tik didesnio puolimo prieš buvusio Varšuvos pakto nares įžanga siekiant atkurti Maskvos dominavimą regione.

ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis) yra sakęs, kad „Rusija Ukrainoje nesustos“.

„Esame susirūpinę dėl kaimynų Moldovos, Sakartvelo ir Vakarų Balkanų, – sakė jis. – Turime

Share via
Copy link
Powered by Social Snap