2021-12-06

FTB tiria „Swedbank“, „Danske“ ir SEB padalinių Baltijos šalyse veiklą

Švedijos verslo laikraštis „Dagens Industri“ šią savaitę pranešė, jog JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB) atlieka tyrimą Skandinavijos bankų SEB, „Swedbank“ ir „Danske Bank“ atžvilgiu dėl pažeidimų, kuriuos, kaip įtariama, padarė šių bankų padaliniai Baltijos šalyse.

Antradienį paskelbtame straipsnyje „Dagens Industri“ šaltiniai nurodė, jog JAV institucijos įtaria trijų bankų padalinius Baltijos šalyse sukčiavimu ir pinigų plovimu. 

Teigiama, kad FTB tiria ir bankų klientų finansinę elgseną.

Paskelbus „Dagens Industri“ straipsnį, visų trijų bankų akcijų vertė smuko: „Swedbank“ akcijos atpigo daugiau nei 7 proc., SEB – daugiau nei 5 proc., o „Danske Bank“ – daugiau nei 3 procentais.

Praėjusią vasarą Švedijos teisingumo ministerija gavo teisinės pagalbos prašymą iš kolegų Jungtinėse Valstijose, iš kurio paaiškėjo, kad minėtų bankų veiklą trys JAV federalinės valdžios institucijos. 

Nors nei JAV, nei Švedijos institucijos nepateikė laikraščiui komentarų apie naujai paaiškėjusias aplinkybes, „Swedbank“ spaudos atstovas Švedijoje Ralfas Bagneris pareiškė Norvegijos verslo naujienų portalui E24, kad, kaip jau buvo skelbta visuomenei, banko veiklą tiria Danijos, JAV, Estijos ir Prancūzijos institucijos.

„Ir kaip jau sakėme anksčiau, glaudžiai bendradarbiaujame su jomis visomis“, – sakoma norvegų kalba paskelbtame R. Bagnerio komentare.

Banko atstovas pridūrė, kad bendradarbiavimo rezultatų neįmanoma numatyti ir kad viskas tebėra neapibrėžta.

Dar 2019 metų lapkričio mėnesį paaiškėjo, jog JAV institucijos atlieka tyrimą dėl „Swedbank“, nes bankas galimai padėjo pažeisti Rusijai įvestas sankcijas, kai banko darbuotojas leido Rusijos oligarchui ir buvusiam ministrui Michailui Abyzovui per 70 su „Swedbank susijusių ofšorinių sąskaitų pervesti 860 mln. JAV dolerių, pranešė E24.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Share via
Copy link
Powered by Social Snap