2021-12-06

G. Nausėda: karantino ribojimai problemos neišspręs, būtina laikytis skiepų plano

Karantino ribojimai problemos neišspręs, todėl būtinas laikytis ambicingo vakcinavimo plano paskiepyti nuo koronaviruso 70 proc. suaugusiųjų iki vasaros vidurio, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Noriu labai aiškiai akcentuoti: ką mes bedarytumėme su tuo karantinu, kiek mes jį begriežtintumėme, problemos jis neišspręs. Atlaisvinus karantino varžtus, galimas dalykas, kad atvejų vėl padaugės“, – trečiadienį interviu delfi.lt portale sakė G. Nausėda.

„Vienintelis patikimas būdas, pagrindinis būdas šiuo metu vis dėlto šią problemą išspręsti makro lygiu, yra vakcinavimas, ambicingas skiepijimo planas, dėl ko nepaliauju kartoti, kad mes turime vakcinuotis kaip galime greičiau, žvalgytis ne į blogiausius pavyzdžius, o į tas valstybes, kurios skiepijimąsi įgyvendina labai greitai. Šiomis ambicijomis vedini mes galime tikrai pasiekti tą rezultatą – 70 proc. suaugusiųjų paskiepijimą iki vasaros vidurio“, – tvirtino prezidentas.

G. Nausėda sako, kad skeptiški ekspertų vertinimai dėl jo ambicingo plano keičiasi.

„Šitaip jie sakė vakar, šiandien jau kalba, kad tai yra įmanoma, rytoj sakys, kad tai yra pakankamai neambicingas terminas“, – svarstė šalies vadovas. 

Kartu jis pabrėžė, jog karantinas yra reikalingas, nes iki tol, kol Lietuvoje bus įgytas kolektyvinis imunitetas, „turėsime masinių atvejų protrūkį“.

„Todėl šiuo pereinamuoju laikotarpiu, kuris gali užsitęsti dar keletą mėnesių, be jokios abejonės, reikės apribojimus taikyti, reikės vertinti ir verslo interesus, nes kompleksas yra gerokai sudėtingesnis, yra ir verslo, ekonomikos interesai, žmonių noras turėti darbo vietas – visa tai turėtumėme vertinti“, – tikino šalies vadovas.

Jis tikisi, kad vakcinos bus tobulinamos ir taps efektyvios prieš koronaviruso mutacijas, bet kvietė šiandien daryti „tai, ką galime padaryti“. G. Nausėda ragina pasirengti priimti didesnius vakcinų kiekius planuojant patvirtinti naujų gamintojų preparatus ir pasirengti spartesniems skiepijimo tempams, „kad jokių sandėlių ir atsargų nebūtų“.

Prezidento nuomone, dalis gyventojų pasiduoda dezinformacijai dėl COVID-19 vakcinų patikimumo, kartu matydami ir Rusijos siekį parodyti jos sukurtą „Sputnik“ vakciną, kaip geriausią.

„Pažiūrėkime, ką daro, pavyzdžiui, Rusija, „Sputniko“ vakciną reklamuodama toms valstybėms, kurios yra jos pasienyje, sakydama, kad tai yra geriausia vakcina, žinodama, kad šiuo metu jos neturi arba turi labai ribotą prieigą prie kitų vakcinų. Ir tuo pat metu skleidžiamas dezinformacijos šydas, kad štai, tos vakcinos, kurios šiuo metu naudojamos, nėra patikimos, kad jos turi kažkokių prastų pasekmių. Tai mūsų žmonės to klausosi, vertina ir, galbūt, dalis pasiduoda šiai dezinformacijai“, – sakė G. Nausėda.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap