2021-03-01

G. Nausėda prabilo apie galimus naujus ribojimus

Prezidentas Gitanas Nausėda epidemiologinę situaciją Lietuvoje vadina nepatenkinama ir neatmeta galimybės, kad prireikus gali būti svarstomi dar griežtesni apribojimai, nei per dabartinį karantiną. 

„Manau, viskas priklausys nuo skaičių. Dabartinė situacija yra nepatenkinama (….) Jei dabartinė situacija išlieka tokia, kokia yra dabar, ir tos priemonės neduoda reikiamo rezultato, manau, mes galime svarstyti ir dar griežtesnius apribojimus, priemones“, – sekmadienį transliuotoje laidoje „Dėmesio centre“ sakė G. Nausėda. 

„Šiandien turbūt jau tikrai būtų nebepadoru diskutuoti, ar čia mes ne per griežtai, ar galėtume dar truputį demokratiškai pasvarstyti, – nebėra laiko kada svarstyti, reikia daryti tai, ką turėjome daryti gerokai anksčiau“, – pabrėžė jis. 

Šalies vadovas kartu paragino politines jėgas atidėti ambicijas ir konkurenciją, susitelkiant bendram darbui. 

„Galbūt politinės konkurencijos niekas ir negali išjungti (…) bet suvokiant, kokioje situacijoje esame atsidūrę, ir kad tai tikrai yra unikali situacija – turėtume lygiai taip pat suvokti, kad ir ta politinė konkurencija dabartinėmis sąlygomis turėtų įgyti tam tikras kitokias formas, ne tokias destruktyvias, ir ne sėdėjimo apkasuose ir mėtymo vienas į kitą akmenimis formas. Tikrai šito sau dabar negalime leisti“, – aiškino prezidentas. 

Sekmadienį Statistikos departamentas pranešė, kad nuo pandemijos pradžios koronavirusu šalyje užsikrėtė per 112 tūkst. žmonių, daugiau kaip 60 tūkst. tebeserga. Nuo COVID-19 Lietuvoje mirė 1019 žmonių. 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Share via
Copy link
Powered by Social Snap