2021-11-27

G. Nausėda: transatlantinis ryšys tarp ES ir JAV taps nuoširdesnis

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda prognozuoja, kad išrinktasis JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) skirs didelį dėmesį Baltijos regiono valstybių saugumui, o jam esant šalies vadovu, transatlantinis ryšys tarp Europos Sąjungos (ES) ir JAV taps nuoširdesnis.  

„Išrinktasis prezidentas J.Bidenas, tikiuosi, ir toliau skirs didelį dėmesį Baltijos regiono valstybių   saugumui, ypač krašto apsaugos politikoje“, – sako G. Nausėda prezidentūros sekmadienį išplatintame šalies vadovo komentare dėl rinkimų JAV. 

Paak G. Nausėdos, prezidento Donaldas Trumpo (Donaldo Trampo) administracijos laikotarpiu buvo „gana sėkmingai plėtojamas energetinis bendradarbiavimas. 

„Tikiuosi šitame sektoriuje taip pat turime potencialą bendradarbiauti dar sėkmingiau“, –  teigė G. Nausėda.  

Prezidentas tikisi, kad J. Bidenui būnant JAV prezidentu sustiprės ir taps dar nuoširdesnis „tas transatlantinis ryšys“ tarp ES ir JAV, kurio, G. Nausėdos teigimu, nepaprastai reikia „šiame neramia pasaulyje“.

„Lietuva šioje srityje visada buvo patikima sąjungininkė ir visada įdės patį didžiausią indėlį, kad šis santykis būtų stiprus, nuoseklus ir  tvirtas“, – tvirtino G. Nausėda. 

Anot jo, J. Bidenui siekis tapti vienijančiu prezidentu yra nepaprastai svarbus „tiek vidaus, tiek išorės dimensijoje“.  

„Šiandien vienijimosi kaip niekada reikia ir pačiose Jungtinėse Valstijose ir, žinoma, vakarų demokratijos turi siekti  supratimo ir sutarimo ten, kur klausimai yra principiniai ir  reikia tikrai didesnio vakarų demokratijos indėlio šiuolaikiniame pasaulyje“, – kalbėjo G. Nausėda. 

Lietuvos prezidentas šeštadienio vakarą pasveikino J. Bideną su pergale JAV prezidento rinkimuose. Sveikinimą G. Nausėda paskelbė praėjus kiek daugiau nei valandai po to, kai JAV žiniasklaida paskelbė, kad J. Bidenas užsitikrino pergalę rinkimuose.

JAV prezidento rinkimai vyko antradienį, tačiau balsų skaičiavimas tęsiasi iki šiol.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap