2021-10-16

Globėjas kaltinamas 7 metus seksualiai prievartavęs globojamas mergaites

Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl galimai vykdytos seksualinės prievartos bei kitų nusikaltimų vienoje vaikus globojančioje šeimynoje iš Aukštaitijos. Nukentėjusiomis šioje byloje pripažintos 6 moterys ir merginos, 3 iš jų – dar nepilnametės.

Šeimynos globėjai pareikšti kaltinimai dėl piktnaudžiavimo globėjo teisėmis. Jos sutuoktinis kaltinamas mažamečio bei nepilnamečio asmens išžaginimu, pasikėsinimu išžaginti nepilnametį asmenį, seksualiniu mažamečio asmens prievartavimu ir jaunesnio negu 16 metų asmens tvirkinimu. Dar vienam asmeniui pareikšti kaltinimai dėl nepranešimo apie nusikaltimą.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai. Tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Sandra Povilonienė.

Pasak prokurorės S. Povilonienės, ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, nusikalstamos veikos prieš mažametes bei nepilnametes globotines šeimynoje galimai buvo vykdomos 2009-2016 metais. Prabilti nukentėjusiosios ryžosi, kai jau nebegyveno šioje šeimynoje. „Įtariama, kad apie nederamą elgesį su nukentėjusiomis kai kurie asmenys žinojo, bet nesiėmė veiksmų globotinėms apsaugoti“, – sakė ikiteisminiam tyrimui vadovavusi prokurorė.

Atliekantiems ikiteisminį tyrimą pareigūnams kilo įtarimų ir dėl disponavimo minėtoje šeimynoje globojamų vaikų pinigais. Iš bylos buvo atskirtas finansinio pobūdžio ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo ir svetimo turto pasisavinimo. Šiuo metu tyrimas dar nėra baigtas.

Baudžiamasis kodeksas griežčiausias bausmes numato už mažamečio asmens išžaginimą ar seksualinį prievartavimą – nuo 3 iki 15 metų laisvės atėmimo. Tas, kas piktnaudžiavo globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis fiziškai ar psichiškai gniuždydamas vaiką, palikdamas jį ilgą laiką be priežiūros ar panašiai žiauriai elgdamasis su vaiku,baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Asmeniui, nepranešusiam teisėsaugos įstaigai apie jam žinomą padarytą labai sunkų nusikaltimą, gresia viešieji darbai arba bauda, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap