2022-08-13

Grybauskaitė susitiko su Vokietijos kanclere: domėjosi ES biudžetu

Trečiadienį, prezidentė Dalia Grybauskaitė, viešėdama Vokietijoje, susitiko su Vokietijos Federacinės Respublikos Kanclere Angela Merkel.

Susitikimo metu D. Grybauskaitė su Vokietijos kanclere A. Merkel kalbėjosi apie situaciją Europoje. Taip pat buvo aptartos prasidėjusios derybos dėl bendrojo Europos Sąjungos septynmečio (2021–2027 m.) biudžeto ir Lietuvos interesų jose. Pokalbio metu buvo pateikti argumentai, pagrindžiantys šalies finansinius poreikius.

Pasklidus kalboms, jog kadenciją baigusi prezidentė vyks į Vokietiją, viešojoje erdvėje kilo nesutarimų ir klausimų, ar kadenciją baigusiam šalies vadovui yra tinkama vykti į užsienį ir atstovauti šalį, susitinkant su vis dar pareigas einančiais kitų valstybių vadovais.

Primename, kad praėjusią savaitę, Vokietijos Prezidento Franko Walterio Steinmeierio kvietimu D. Grybauskaitė buvo kviesta dalyvauti iškilmingame buvusio valstybės vadovo Joachimo Gaucko 80-mečio jubiliejaus renginyje. Vokietijos Prezidentūra išlaiko tradiciją pagerbti savo šalies vadovus įvarių švenčių ar jubiliejų proga. Jubiliejiniame renginyje dalyvavo buvę valstybių vadovai, tačiau nei vienas jų, išskyrus D. Grybauskaitę, negavo susitikimo su dabartine šalies lydere, Vokietijos kanclere Angela Merkel.

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap