2021-09-24

I.Šimonytė: dėl judėjimo ribojimų svarstoma labai daug idėjų

Kitą savaitę Vyriausybė spręs dėl judėjimo ribojimų šalyje taikymo, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Balandžio 6 dieną baigsis judėjimo ribojimų galiojimas toks, koks yra dabar (…). Kitos savaitės pradžioje žinosim, kokia yra situacija ir ar reikia daliai savivaldybių tą ribojimą palikti, galbūt jį modifikuoti. Tarkime, leisti judėti žmonėms, kurie turi vakcinacijos ar neigiamo testo rezultatą, jeigu tą bus įmanoma per tiek laiko techniškai įgyvendinti, kad policija galėtų tai patikrinti“, – antradienį Seime žurnalistams sakė Vyriausybės vadovė.

Anot jos, šiuo metu dėl judėjimo ribojimų svarstoma „labai daug idėjų“.

„Iš esmės čia tas apribojimas yra labiau turbūt orientuotas į šventes ir į tai, kad buvo daug diskusijų, kaip čia tos šventės turėtų atrodyti, tai tiesiog per šventes tikrai prašome visų pabūti dar namuose“, – kalbėjo premjerė.

Nuo šeštadienio vidurnakčio Lietuvoje pradėjo galioti draudimas judėti tarp šalies savivaldybių, išskyrus žiedines. Šį draudimą Vyriausybė atnaujino iki balandžio 6 dienos imtinai, siekdama stabdyti COVID-19 plitimą.

Lietuvoje judėjimo ribojimai įvesti gruodžio viduryje, nuo kovo 16 dienos didžiojoje šalies dalyje jie buvo panaikinti, palikti tik savivaldybėse, kur blogiausia epidemiologinė situacija. 

Kaip ir ankstesnių ribojimų metu, iš vienos savivaldybės į kitą galima vykti darbo reikalais, keliauti į oro ir jūrų uostus bei autobusų stotis ar iš jų ir dėl kitų svarbių priežasčių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap