2021-11-29

I. Šimonytė: Po prezidento filtro partijoms gali tekti iš naujo dalytis ministerijas

Prezidentui Gitanui Nausėdai atmetus kurį nors kandidatą į ministrus, centro dešinės koalicijos partijoms gali reikėti keisti jau pasiskirstytas atsakomybių sritis, teigia Ingrida Šimonytė.

„Tai nėra vien mano pasirinkimas ir vien mano būrys, tai yra ir tam tikrų koalicijos susitarimų atspindys ne tik dėl konkrečių žmonių, bet ir dėl konkrečių atsakomybių ribų – už ką atsakomybę prisiima kuri koalicijos partija. Jeigu, tarkime, atsitiktų taip, kad kažkuris kandidatas, mes sutariame, jog turi būti keičiamas, gali atsitikti taip, kad reikia keisti ir atsakomybės ribas“, – antradienį LRT laidai „Dienos tema“ sakė paskirtoji premjerė.

Ji teigė, kad kol prezidentas nesusitiko su visais kandidatais į ministrus, kol nesusidarė bendro vaizdo ir kol ji nepakalbėjo su koalicijos partneriais, tol būsimoji Vyriausybės vadovė negali žadėti, kad vienas ar kitas kandidatas bus pakeistas.

„Tikrai kaitalioti pakeliui, ypač turint minty, kad tai yra koalicija, ypač turint minty, kad gali tekti keisti atsakomybės sritis ir visa tai gali dar kažkaip užtęsti Vyriausybės formavimo procesą, visa tai reikia turėtų mintyje ir apie tai reikės kalbėti, kai prezidentas turės savo vaizdą apie visus kandidatus“, – tvirtino I. Šimonytė.

Antradienį po G. Nausėdos susitikimo su paskirtąja premjere valstybės vadovo atstovas spaudai Antanas Bubnelis pranešė, kad šalies vadovas turi abejonių dėl kai kurių kandidatų į ministrus. Konkrečių pavardžių jis neatskleidė, tačiau patikino, kad sutarta ieškoti kitų kandidatūrų. Pati I. Šimonytė teigia, kad dėl to bus sprendžiama prezidentui susitikus su visais pretendentais į ministrus.

Pagal centro dešinės koalicijos partijų susitarimą, konservatoriai deleguoja krašto apsaugos, vidaus reikalų, užsienio reikalų, sveikatos apsaugos, energetikos, socialinės apsaugos ir darbo, finansų, švietimo, mokslo ir sporto, žemės ūkio ministrus, Laisvės partija – susisiekimo, ekonomika ir inovacijos, teisingumo, Liberalų sąjūdis – aplinkos ir kultūros ministrus.

„Svarbu, kad Vyriausybė pradėtų dirbti, nes esame toje stadijoje, kai kuo toliau keliaujame link gruodžio antrosios pusės, tuo labiau artėjame prie konstitucinės krizės, kada, kaip žinia, baigtų galioti dabartinės Vyriausybės įgaliojimai, kadangi įsigaliotų Konstitucinio Teismo nutarimas“, – antradienį LRT akcentavo I. Šimonytė.

Pasak jos, naujoji Vyriausybė galėtų pradėti dirbti be vieno ar dviejų ministrų.

Rugpjūtį Konstitucinis Teismas paskelbė, kad pernai liepą iš naujo tvirtinant premjero Sauliaus Skvernelio Vyriausybės įgaliojimus buvo pažeista Konstitucija, tačiau Ministrų kabinetas gali baigti savo kadenciją. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Share via
Copy link
Powered by Social Snap