2021-10-22

I. Šimonytė sako, kad būtų suteikusi leidimus „Šeimos gynimo maršui“ ir LGBT eitynėms

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad būtų suteikusi leidimus „Šeimos gynimo maršo“ mitingui Vilniuje ir LGBT eitynėms Kaune, jeigu būtų šių miestų vadovė.

„Būčiau davusi abiem. Laisvė susirinkti yra svarbi, tvarkos turi būti laikomasi, todėl, kad policija vis tiek turi gebėti dirbti savo darbą“, – ketvirtadienį Žinių radijo laidoje „Pozicija“ sakė I. Šimonytė.

„Kita vertus, jeigu jau buvo išduotas leidimas renginiui Vingio parke, tai čia rasti būdą, kaip sutarti su organizatoriais ir išduoti leidimą jau po mėnesio, esant ir gerokai geresnei epidemiologinei situacijai tikrai, manau, kad buvo galima sutarimą šioje situacijoje rasti ir neatidaryti papildomos diskusijos, kuri, ko gero, nėra vertinga“, – teigė ji.

Vilniaus miesto savivaldybė, išdavusi leidimą „Didžiajam šeimos gynimo maršo“ renginiui gegužę Vingio parke, neišdavė leidimo šio renginio organizatoriams dar vienam renginiui birželio viduryje. Sostinės meras Remigijus Šimašius sakė, kad tai – „politinis festivalis“, o jo dalyviai, kaip parodė pirmasis renginys, nesilaiko karantino reikalavimų.

Kauno miesto savivaldybė, motyvuodama dalyvių saugumu, neišdavė leidimo rugsėjį planuotoms LGBT eitynėms. Savivaldybė teigė, kad prašyta leidimo žygiuoti Laisvės alėja, kurioje visiškai dar nėra baigti rekonstrukcijos darbai.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap